Profesní a byznysový aspekt pražského módního týdne posílí dva nové počiny

Publikováno: 18.02.2016 10:44 | Tisková zpráva

Program březnové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přinese dva nové formáty – odbornou mezinárodní konferenci a oficiální showroom –, které významně podpoří profesionální a obchodní zaměření celé akce a jimiž pražský módní týden prohloubí svoji snahu o restart módního průmyslu v Čechách. „Cílem našeho snažení je představovat českou módu domácí veřejnosti i světu a vytvářet našim návrhářům platformu srovnatelnou se světovými měřítky, kde mohou na profesionální úrovni nabízet svou tvorbu. K tomu neodmyslitelně patří setkávání předních světových odborníků, debaty o současných trendech a reagování na aktuální dění v módním světě,“ říká k novým aktivitám fashion weeku Lukáš Loskot, CEO pražského módního týdne.

MBPFW_Galerie Kvalitar

Zdroj: MBPFW

Celodenní konference pro profesionály i nadšence zainteresované v módním oboru nazvaná „Business Forward Forum by ČEZ & Forbes“ poskytne globální i lokální pohled na obchod s módou a designem. Ve čtyřech diskuzních panelech složených z českých i zahraničních osobností nabídne 360° pohled na aktuální témata módního odvětví, pokusí se reflektovat aktuální vývoj i předpovědět nejbližší budoucnost.

Konference je přirozeným pokračováním a nadstavbou přednášek s významnými hosty fashion weeku, které se s podtitulem „Fashion Talk“ konaly v minulých edicích MBPFW. Její čtyři diskuzní panely jsou zaměřené na stěžejní oblasti módního podnikání: investice a finance módních startupů; lokální a udržitelná výroba; PR ovlivněné sociálními médii a prodej v digitální éře.

MBPFW_Stefan Siegel

Zdroj: MBPFW

Stejně jako v minulosti se na nadcházející konferenci představí v roli mluvčích významní mezinárodní profesionálové, svoji účast již potvrdila například renomovaná módní novinářka, bývalá redaktorka Vogue.co.uk a aktuální přispěvatelka Nowfashion a New York Times Jessica Bumpusová či zástupci úspěšných českých značek Tonak a Pietro Filipi.

Partnery konference jsou skupina ČEZ a magazín Forbes, který zaštítí jeden z panelů. Speciální poděkování patří hotelu Emblem v Platnéřské ulici, který se stejně jako v minulých letech postará o ubytování a komfortní zázemí pro všechny významné mluvčí konference. Konference se uskuteční v pátek 18. března v prostorách The Chemistry Gallery od 10 do 17 hodin a vstup na ní je zdarma po předchozí registraci (podrobnosti na www.mbpfw.com). Oficiální hashtag konference je #BFF16.

MBPFW_Tiqe by Petra Balvinova

Zdroj: MBPFW

Druhý formát, který zesílí význam módního týdne pro odbornou veřejnost, bude první oficiální showroom s názvem „Re-see Showroom supported by Nespresso“, kde se autoři prezentovaných módních kolekcí setkají tváří v tvář s nákupčími, novináři, stylisty a kde budou mít možnost získat bezprostřední zpětnou vazbu a projednávat konkrétní spolupráce či obchody.

Showroom k profesionálnímu fashion weeku nezbytně patří. Už od prvního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v naší režii v září 2014 se snažíme zdokonalit kompletní prezentaci tvorby návrhářů, což není jen přehlídka samotná, ale i pohled zblízka a prostor pro diskuzi mezi designéry a módními profesionály,“ říká Lukáš Loskot.

Re-see Showroom supported by Nespresso“ se uskuteční v pondělí 21. března od 11 do 19 h v umělecké galerii. Jedinečný koncept galerie Kvalitář, který svou myšlenkou, že různé umělecké disciplíny se mají doplňovat a podporovat, souzní s pojetím pražského módního týdne, nabídne konfrontaci současné módy s uměním. Aktuální kolekce návrhářů budou instalovány v prostoru, kde bude ve stejnou dobu probíhat bilancující autorská výstava Michala Škody, hlavního kurátora Domu umění města České Budějovice. Vstup na „Re-see Showroom supported by Nespresso“ je volný.

Nadcházející edice pražského módního týdne proběhne od 16. do 23. března a představí kolekce dvacítky českých a slovenských autorů a značek pro podzim a zimu 2016.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Degustace vín z Bordeaux přilákala stovky zájemců na Pražský hrad Degustace vín z Bordeaux přilákala stovky zájemců na Pražský hrad Pražský hrad se stal 11.–12. února 2016 již podvanácté dějištěm prestižní přehlídky věhlasných vín bordeaux. Nejen milovníci... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!