Profumo d'Italia

Publikováno: 20.10.2013 11:50 | Václav F. Mensa

Itálie je kolébkou mnoha věcí. Umění, filozofie, sport, požitky. Italský životní styl je požitkářský. Pokud tedy chcete do svého života vnést "italskou esenci", začněte doslova u esencí. V Itálii se nacházejí jedny z nejstarších a nejlepších parfumérií na světě a proto při vaší další cestě do těchto nádherných končin krom jídla a památek objevujte kouzelný svět parfémů.

Recenze vůní bývají nic neříkající. Není totiž nic tak subjektivního jako právě parfém. Na každé kůži voní jinak, každému voní jinak. Proto se tedy raději nechte inspirovat filozofií značky a sami si zkoušejte vzorky vůní, dokud nenarazíte na tu správnou. A to může trvat roky. Naštěstí, Itálie nabízí hned několik možností se kterými nelze šlápnout vedle.

A-Venezia-il-Museo-del-profumo_1

Zdroj: Venezia il Museo del profumo

Officina Profumo – Farmaceutica di Santa Maria Novella a Firenze

Florencie je jedním z nejkrásnějších míst na planetě. A právě v centru renesančního města se nachází malý obchod v budově kláštera, který doslova voní o tři ulice dál. Santa Maria Novella je doslova legenda, která se pyšní slávou a nezpochybnitelným renomé. Jejich parfémy jsou nezapomenutelné. Nepotřebují barevné reklamy nebo roztodivné flakóny. Lahvičky naplněné esencemi jsou z čirého skla s jednoduchými etiketami. Na zakázku také namíchají parfém přesně dle vašich preferencí. Pokud tedy hledáte originální dárek k blížícím se vánocům, navštivte eshop nebo kamenný obchod v srdci Toskánska. V sortimentu je také nespočet koupelových olejů, mýdel, krémů a mlék z přírodních surovin. Samotný nákup je zážitkem protože stěží najdete působivější interiér.

Erboristeria

Zdroj: Officina Profumo – Farmaceutica di Santa Maria Novella a Firenze

image-3

Zdroj: Officina Profumo – Farmaceutica di Santa Maria Novella a Firenze

Santa-Maria-Novella-in-Piccadilly-6

Zdroj: Officina Profumo – Farmaceutica di Santa Maria Novella a Firenze

Officina-Profumo-Farmaceutica-di-Santa-Maria-Novella-2

Zdroj: Officina Profumo – Farmaceutica di Santa Maria Novella a Firenze

Officina-Profumo-Farmaceutica-di-Santa-Maria-Novella-1

Zdroj: Officina Profumo – Farmaceutica di Santa Maria Novella a Firenze

Acqua di Parma

V roce 1916 vytvořil malý a neznámý parfumér zcela novou vůni. Narozdíl od v té době moderních a oblíbených německých vůní byla velmi svěží, přesto silná a intenzivní. Stala se oblíbenou a malý byznys se zvětšoval. Ve třicátých letech pod vlivem směru Art Deco vznikl dnes již ikonický flakón z obyčejného skla. Pohodlný, elegantní s čistými liniemi. Vhodný na cestování. To se líbilo americkým hercům, kteří si je pořizovali kvůli cestování. A tak přišel velký rozmach. Parfémy a kolínské Acqua di Parma se staly esencí italského stylu a jsou velmi oblíbené do dnešních dní. Vynikající parfuméři přicházejí s novými vůněmi. Přesto zůstávají věrní klasickému flakónu a především, filozofii celé značky. Vůně by měla být luxusní, podtrhnout osobnost, nikoli ji však přerazit. Pokud použijete kolínskou od Acqua di Parma, můžete si být jistí, že v dobrém slova smyslu budete středem pozornosti. V současné době patří pod high class koncern LVMH. A tím je tudíž zajištěna exkluzivita a styl.

1195

Zdroj: Acqua di Parma

2012-02-ADP-Flagship011

Zdroj: Acqua di Parma

Acqua-di-Parma

Zdroj: Acqua di Parma

Colonia-Groupage-1024x768

Zdroj: Acqua di Parma

Zmíněné značky si zakládají na jednoduchosti esencí. Raději zvolí přírodní vůni, než chemicky upravenou a smíchanou s milionem dalších. A o tom je styl. Jednoduchost, pouze podtrhuje individualitu. Neměl by ji vytvářet. Od toho je móda a lidi co se drží módy fantazii nemají.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!