Program zářijové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku nabízí řadu atrakcí pro širokou veřejnost

Publikováno: 03.08.2017 09:16 | Lenka Mařanová

Zahájení v Pařížské

Ještě než se v sobotu na tenisovém stadionu Štvanice rozběhne maraton přehlídek, módní týden otevře v pátek 1. září druhý ročník akce Pařížská Harper’s Bazaar Shopping Night #2. Při té obchody představí své novinky na podzim a budou módychtivé vítat až do desáté hodiny večerní. Od soboty budou navíc Pařížskou ulici po celou dobu trvání módního týdne lemovat velkoplošné módní fotografie.

MBPFW_Koloseum Štvanice

Zdroj: MBPFW

 Pánská novinka

Sobota, neděle a pondělí 2. až 4. září budou patřit přehlídkám Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, při nichž se předvede téměř dvacítka návrhářů, módních značek a školních ateliérů. Vstupenky na přehlídky jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.cz. V sobotu 2. září se navíc koná představení nové oděvní kolekce jednoho z aktuálně nejvýraznějších streetstylových fotografů současnosti Adama Katze Sindinga, který je na pražském módním týdnu již pravidelným hostem. Vstup volný; začátek v 19h v The Room by Basmatee.

Nové kolekce v detailu

Po skončení přehlídkové části se kolekce všech návrhářů opět představí zblízka. V úterý 5. září od 14 do 17h budou mít v rámci akce Re-See Showroom supported by Nespresso & Elle zájemci o módu možnost vidět na jednom místě reprezentativní tvorbu současné české módy. Designéři budou přítomni osobně, je možné dozvědět se více o jejich tvorbě přímo od nich. Nespresso bude podávat kávu a redakce magazínu ELLE bude přímo v showroomu fotografovat módní editorial. The Chemistry Gallery; vstup volný.

Ikonické tenisky

Od úterka do čtvrtka 5.–7. září bude v Klubovně 2. patro v Dlouhé ulici probíhat výstava o historii tenisek adidas Equipment „EQT – Behind The Scenes by adidas Originals“. Na programu jsou přednášky, zábavné aktivity a párty; vstup volný; 15–21h.

Výstava nejkrásnějších bot dneška

Ve středu 6. září se mohou obdivovatelky luxusních střevíčků Manola Blahnika těšit na komentovanou prohlídku výstavy Manolo Blahnik The Art of Shoes v Museu Kampa (18h30). Expozicí nejkrásnějších střevíčků současnosti od světoznámého obuvníka, který má kořeny v Čechách, provede iniciátorka výstavy a prezidentka společnosti Spain Art Marcela Tosal. Vstupné předem přes Ticketstream nebo na místě.

Kniha módy

Ve čtvrtek 7. září od 19h bude ve Fresh Labels pokřtěna kniha streetstylového fotografa Jakuba Ferance. Vstup volný.

 Designové „vansky“

Na propojení vysoké módy se stylem ulice se mohou zájemci přijít podívat do Footshopu, kde v pátek 8. září od 19h proběhne představení nové limitované edice Vans, jež vznikla ve spolupráci s Karlem Lagerfeldem.  

 Pomalá móda

Během víkendu 8. a 9. září nás čekají SLOU Fashion Days (SFD), což je nový název pro oblíbený happening udržitelné módy. V prostorách holešovického Vnitroblocku čeká všechny návštěvníky pop-up store značek, designérů a výrobců, kteří tvoří módu s respektem k přírodě a lidem. Hlavním hostem SFD bude zakladatelka mezinárodní kampaně Fashion Revolution Carry Somersová. Na programu jsou semináře, workshopy a také SWAP párty, kde je možnost vyměnit svršky. Vstup volný; program oba dny od 10 do 20h.

 Stylové večírky

K módnímu týdnu už tradičně patří několik večírků, kde se zájemci o módu setkávají s insidery a tvůrci. V pátek 1. září to bude devátá párty ze seriálu Addict (v holešovické HALE 36 od 22h; vstupenky na místě), dále večírek v klubu Le Valmont (čtvrtek 7. září od 22h; vstup volný) a v pátek 8. září další z edice Blue Paper Party (v holešovické HALE 36 od 22h; vstupenky v předprodeji a na místě).

 Program Mercedes-Benz Prague Fashion Week, edice SS18, je nyní k dispozici na www.mbpfw.com.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!