Prověřené internetové obchody

Publikováno: 30.04.2014 01:44 | Jiří Hofbauer

Není nad to zajít si do pěkného obchodu a vybrat si z nažehlených košil, pečlivě vyrovnaných polobotek nebo barevné škály kravat. Ale i na Menstyle můžete často vídat věci, které běžně v českých kamenných obchodech nekoupíte. Objednali jsem z několika zahraničních a jednoho českého eshopu, o kterých si myslíme, že stojí za pozornost. Zaměřili jsme se na oblečení, boty i kosmetiku. Všímali jsme si nejen nabídky ale současně i rychlosti dodání, ceny za poštovné a balné a celkový přístup k zákazníkovi. Jak to dopadlo?Mr Porter

Jestli máte neomezený nebo hodně bohatý rozpočet na Mr Porter najdete všechno co potřebujete. Už se ani nemusíte poohlížet nikde jinde. Najdete zde nejen poslední kolekce od předních světových návrhářů a značek ale kosmetiku a doplňky do interiéru. Současně je Mr Porter i stylový rádce. Jestli toužíte po skutečně designovém kousku, hlídejte si sezónní výprodeje, kdy můžete řadu věcí pořídit za 40% původní ceny. Trenčkot Burberry nikdy nebyl dostupnější. K ceně zásilky je nutné připočítat 15 Euro (nějaké 400 CZK). Dodání vezme tři až čtyři dny, během kterých můžete cestu objednávky sledovat pomocí trackingu.

Mr Porter má nejen exkluzivní nabídku ale i exkluzivní balení. Zboží dorazí v tvrdé krabici s logem eshopu, pečlivě uložené v černém hedvábném papíře přelepeným štítkem s vaším jménem a stejně signovanou obálkou s účtem a dokumenty pro případnou reklamaci. Občas vás překvapí i malou pozorností v podobně kapesníčku nebo jiného drobného dárku.

eshop_mrporterLe Premier

Pokud nemáte cestu do Pánské pasáže vyřeší to návštěva eshopu, který nabízí jak zboží kamenného Le Premier tak sesterské prodejny rámových bot Loake. Můžete si zde zadat do výroby košili na míru a domluvit si schůzku ohledně obleku na míru. Pokud pospícháte, vyberte si z nabídky konfekčních, ale o nic méně kvalitních košil. Současně zde najdete celou škálu doplňků od kravat, motýlků, přes kapesníčky, manžetové knoflíčky až po barevné tkaničky a ponožky.

Pokud jste i vy propadli kouzlu rámových bot rozhodně sledujte nabídku Loake. Zaregistrujte se do newsletteru. Budete tak dostávat zprávy nejen o nových modelech, ale i o slevových akcích, během kterých pořídíte boty Loake i se slevou 40%.

U Le Premier je úžasná rychlost doručení. Tedy pokud si objednávku nemůžete vyzvednout osobně. Ručně psaný vzkaz je malý leč milý detail, který supluje osobní servis ve skutečné prodejně.

eshop_lepremierAsos

Asos je celosvětově jeden z nejoblíbenějších eshopů. Má neskutečně širokou nabídku od triček, džínů, mikin, tašek, čepic, bot a hlavně nekonečné množství různých doplňků. Triko se zajímavým potiskem pořídíte už od € 19 (asi 520 CZK), ve slevě pak klidně už za € 9. Sílou Asos je fakt, že nabízí věci, které v České republice běžně neseženete a pokud ano, tak často cena bývá zbytečně nadsazená. Na Asos současně můžete pořídit i značky jako Moschino, Diesel nebo Karl Lagerfeld. Nicméně právě proto, že je Asos multibrandový eshop, je nutné hlídat si velikosti. Velikost L u jedné značky třeba může odpovídat M u jiné.

Asos dodává do České republiky zcela zdarma. Nicméně zpracování objednávky může vzít až dva dny a na následující dodání si eshop vyhrazuje pět až devětpracovních dní. A do posledního dne toho využívá. Nestalo se, že by zásilka dorazila o den dřív. Ale nutno podotknout, že ani později. Eshop nabízí i tracking zásilek, bohužel pro zásilky do České republiky nefunguje.

Asos má dvě ohromné výhody – super nabídku a ceny. Co tohle ale lehce degraduje je balení. Věci posílají v odolných ale igelitových sáčcích. Když objednáte tričko, tak to tolik nevadí. Ale u doplňků jako sluneční brýle nebo hodinky to není úplně šťastný krok.

eshop_asosTopman

Obchod značky Topman najdete i v pražském Palladiu na Republice. I když se různorodost nabídky v kamenném ochodě poslední dobou hodně zvedá, stále je to jen zlomek toho co skýtá eshop. Pokud máte v oblibě potisky a zajímavé nápisy rozhodně si vyberete. K objednávce je nutné připočítat poštovné a balné 6 liber, tedy nějakých 200 CZK. Je ale dobré sledovat jejich akce. Často pořádají mohutné slevy nebo případně můžete využít slevových kódů.

eshop_topmanVagabond

Značka Vagabond má ve své nabídce opravdu pěkné boty. Ne všechny modely jsou k dostání v tuzemských obchodech a ne ve všech velikostech. Právě tyhle problémy řeší eshop. Za poštovné a balné si připočítávají 150 CZK a dodání vezme čtyři nebo pět dní. Pohyb zásilky můžete sledovat pomocí trackingu Fedex. Milou pozorností je ručně signovaná karta s poděkováním za nákup a dokumenty k případné reklamaci v češtině.

eshop_vagabondOffice Shoes

Řetězec těchto obchodů najdete i v Česku. Jeho britská mutace ale nabízí mnohem víc než jen tenisky a sandály. Pořídíte zde vysoce elegantní, prudce módní ale i extravagantní kousky za víc než rozumné ceny. Přirážka 15 liber za poštovné a sedm až deset dní na dodání už není překvapením.

eshop_officeTruefitt & Hill

Eshop londýnské holičství Truefitt & Hill možná na první dojem nepůsobí příliš profesionálně a důvěryhodně. Pravdou ale je, že Truefitt & Hill má v dnešní době dominantní postavení ve světě holičů. Mezi jeho klientelu patří členové královské rodiny, top manažeři, členové obou komor parlamentu, státníci, umělci, díky příznivým cenám prakticky všechny vrstvy britské společnosti. Vůni jejich kolínských podlehnete velice snadno a 3 libry na poštovné a balné jsou příjemným překvapením.

eshop_truefittPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!