Průhledný telefon

Publikováno: 30.01.2013 14:33 | Petr Hájek

Doba, ve kterou všichni futuristé doufali, je tady - v podstatě každá osoba dnes vlastní mobilní telefon či jeho chytřejšího bratrance, smartphone. Jak se dalo očekávat, i u nich se rozvinula a stále ještě rozvíjí zcela unikátní a osobitá stylová oblast, v níž jsou k vidění občas vpravdě nevšední členové.

2013-01-30-1

Zdroj: Dvice

Možnosti, jak si upravit vybraný telefon k obrazu svému, již dnes existují v řadě podob - lze to provést třeba výběrem celobarevného modelu nebo toho s vyměnitelnými obaly. Není tedy problém zvolený kousek sladit ráno se sakem a odpoledne s kolem třeba. Stylová oblast mobilů ovšem kopíruje tu lidskou až moc dokonale - i do ní nám totiž dorazila nahota!

Tak tu jej máme, průhledný mobil. Jaké má výhody? Při pohledu na displej se nemusíte bát, že vás něco převálcuje, jelikož vidíte skrz. Menší problém však je, že stejně tak vidí skrze i všichni ostatní okolo vás, což je nejen nepraktické, ale i nebezpečné. Na druhou stranu, již před lety jsme tu měli LCD panely, které byly čitelné pouze zepředu, takže ty by zde jistě mohly zažít renesanci.

2013-01-30-1

Zdroj: Dvice

Mít průhledné zařízení budí pozornost stejně zaručeně, jako když dorazíte na sněm tisícovky lidí v černém obleku a vy jako jediný nebudete mít na sobě nic. Jen kravatu na holém těle. Vlastně šéf si ani nemůže dovolit vás vyhodit, jelikož chtěl "kravatu", tak ji má! Ale zpět k naší novince...

Nevýhodou podobného řešení je i to, že bude ještě náchylnější na všelijaké rušivé odlesky - určitě znáte tu bezmoc, když zkoušíte číst na jasném slunci LCD displej. Možná tedy bude lepším řešením něco na způsob upravené reality (laser vysílaný do očí zde je již roky taktéž). Zkrátka, mít průhledný mobil jen proto, že takový být může, nám osobně zatím (!) nepřipadá moc praktické.

Firma Polytron stojící za našimi prototypy naznačila, že by se měly první kousky objevit na trhu ještě v letošním roce. Celkově je to ale určitě věc, kterou budeme pozorně sledovat.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!