První fotografie z kampaně Prada podzim/zima 2015

Publikováno: 22.06.2015 09:28 | Jiří Hofbauer

Nic tu není navíc. Série strohých, minimalistických portrétů pro kampaň k pánské kolekci Prada podzim/zima 2015 vystihuje ducha Nové vlny. Až na dřeň se v ní odhalili tři z nejosobitějších herců současné kinematografie: Scoot McNairy (Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti; Zmizelá; 12 let v řetězech), Michael Shannon (Muž z oceli; Take Shelter; Nouzový východ) a Tye Sheridan (Bahno z Mississippi; Strom života; X-Men: Apocalypse).

Prada FW15 Menswear Adv Campaign1

Zdroj: Prada

Craig McDean herce nafotil v klasické černobílé na neutrálním studiovém pozadí. Abstraktní, téměř grafický prostor, kde se náznaky hloubky objeví pouze v jemně naznačených stínech. Nic nenarušuje výrazné, čisté siluety protagonistů.

Prada FW15 Menswear Adv Campaign2

Zdroj: Prada

McNairy, Shannon a Sheridan stojí tváří v tvář objektivu. Jejich syrové, sošné pózy se mění v improvizovaná teatrální gesta a nálada snímků připomíná fotografickou techniku vystřižených scén z 60. a 70. let, kdy se film nebo hudba odvážily vymanit z inscenované dokonalost.

Prada FW15 Menswear Adv Campaign3

Zdroj: Prada

V kolekci se odráží utilitární, průmyslová scéna přehlídky pánské kolekce Prada podzim/zima 2015. Dominují elegantní, čisté linie, s detaily připomínajícími uniformy. Paleta barev se převážně omezuje na černé, modré a šedé tóny. Nenapodobitelnou DNA Prada zosobňuje hojné použití černého nylonu, strukturovaných materiálů a vlny.

Fotografie jsou studiemi toho, jak vypadá jednotlivec bez pozlátek a falše. Inteligence Nové vlny a odvážná introspekce.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!