Puzzle Keyboard: klávesnice, jaká chcete

Publikováno: 28.03.2013 13:22 | Petr Hájek

Prozatím jsme se vždy museli spokojit s tím, jak vypadala klávesnice k PC, kterou jsme kupovali. Model dnešní by ovšem do oblasti keyboardů přivedl menší revoluci, jelikož se díky němu můžeme i v této sféře kreativně vyřádit a uzpůsobit ji svým stylovým potřebám a nárokům.

2013-03-28-1

Zdroj: Yanko Design

Veškerá hrůza týkající se klávesnic začala dlouhá léta před tím, nežli se někdo vůbec odvážil u nás pomyslet na počítače. V Německu bylo v době příchodu psacích strojů rozhodnuto, že klasická anglická QWERTY bude nahrazena QWERTZ.

A proč k tomu vlastně došlo? Důvodů je více (vpašování přehlásek, ...), ale ten největší je to, že si "Y" a "Z" prohodily místa, protože "Z" je v němčině mnohem běžnější, nežli "Y". Klávesnice se pak rozšířila i dále i do Východní Evropy a bohužel to odnesla i tehdejší ČSSR, což je přesně oním důvodem, proč si na cizích PC pletete "Z" a "Y" (půlka lidí se učila na psacích strojích, půlka na PC).

2013-03-28-1

Zdroj: Yanko Design

Jak to vypadá, nový design pocházející z geniální hlavy umělce Wan Fu Chun by veškeré problémy s klávesnicí řešil, jelikož by bylo neuvěřitelně jednoduché si ji uspořádat tak, aby vyhovovala vašim potřebám a nárokům. A u výměny "Z" a "Y" se tu člověk jistě nemusí zastavit - třeba by šlo rovněž přesunout keypad doleva, oddělat Delete apod.

Klávesnice, jenž tak skvělým způsobem minimalizuje nároky na místo a řeší nesčetné problémy pisatelů, je natolik promyšleným kouskem, že nás skoro děsí, že na něco podobného lidstvo nepřišlo již dávno. Jistě, klávesnice vypadá, že bude potřebovat trochu větší údržbu, ale to je opravdu minimální cena za něco podobného.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!