Qlocktwo: žádné ručičky a žádná čísla

Publikováno: 06.07.2013 12:34 | Petr Hájek

Moderní a originální přístup ke starým věcem, to je přesně to, co se nedávno velmi podařilo v německé hodinářské firmě Biegert & Funk. Klasické hodiny zde byly rozebrány, změněny a použity zcela jiným, originálním způsobem. A originalita je dnes docela vzácná.

sliderQ2_7_en

Zdroj: Bornrich

Hodiny od Biegert & Funk jménem Qlocktwo neinformují lidi cestou analogovou či digitální, ve formě čísel a znaků, jak bývá běžné, ale psaným slovem.

qlock_two_red_clock

Zdroj: Bornrich

Zní to složitě, ale praxe je velmi prostá - když je třeba takových 8:30 ráno, objeví se zde: "It is half past eight". A jak často hodiny mění stav? Je to každých pět minut (a mimochodem, přijímají i radiový signál kvůli přesnému času).

qlocktwo-2

Zdroj: Bornrich

Qlocktwo je rovněž (jakožto pokrokový a moderní časoměřič) vybaven přisvícením (nebo přesněji, detektorem okolního jasu) a když model zjistí, že je tma na čtení, přisvítí vám hodinovou plochu.

qlocktwo-watch-xl (1)

Zdroj: Bornrich

Novinka je vyrobena standardně ze dřeva, přičemž její čelní strana je fixována magnety. To samozřejmě značí, že běžný uživatel klidně může vyměnit barvu a styl hodin za jiný.

Zařízení začíná na ceně 650 USD a prodává se v trojici modifikací - anžto Qlocktwo Classic (45 x 45 cm v sedmi barvách), Qlocktwo Touch (doteková hodinková verze na ruku) a Qlocktwo Large (obr pro veřejná místa).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!