Rain Shield - Deštník nové generace

Publikováno: 15.11.2012 13:04 | Petr Hájek

Do výbavy stylového gentlemana patří mnoho věcí a jedna z nich je rozhodně i kvalitní deštník. Doby, kdy se muž bez rukavic a deštníku cítil na ulici jako nahý, jsou sice již pryč, i do této relativně tradiční oblasti ale dorazila moderna a inovace. Položme si tedy zásadní otázku: co se vlastně dá změnit na klasickém deštníku?

2012-11-15-1

Zdroj: Yanko Design

Na moderních deštnících se dá ocenit leccos. Jednomu může vyhovovat, že jsou často poměrně levné, takže jich můžete mít řadu a jejich barva (a potažmo stylový typ) se dá kombinovat s různými kusy šatstva. Nic proti, ale podobný člověk zřejmě brzy zjistí, že levné deštníky sice mohou vypadat dobře, ale nejsou příliš dobré v tom, kvůli čemu vlastně vznikly - totiž v ochraně před vodou.

2012-11-15-1

Zdroj: Yanko Design

Skutečně pořádný a robustně stavěný deštník je sice výrazně nákladnější záležitost, také jejich barvy příliš nehýří originalitou, ale zase se na něj můžete spolehnout, když vás náhodu zastihne déšť někde v ulicích. My dnes ovšem nebudeme rozebírat, jak zvolit stylový deštník, nikoliv, to bude téma pro jiný článek. My se dnes zaměříme na jednu velmi zajímavou novinku na deštníkovém poli, takže bez dalších dlouhých řečí, obraťme k ní pozornost.

2012-11-15-1

Zdroj: Yanko Design

Každý z nás ví, jak vypadá deštník - dole je držadlo a na tyčce směrem nahoru je polokulovitá kovem vyztužená část z látky, jenž skýtá ochranu. Ano, tak to funguje u deštníků tradičních používaných již století, ale designérské duo Lin Min-Wei + Liu Li-Hsiang dospělo k názoru, že je to nuda a je tu i praktičtější alternativa. Hned nato oba umělci svoje nápady realizovali do podoby deštníku, jaký vidíte na fotkách.

2012-11-15-1

Zdroj: Yanko Design

Na první pohled uhodí do očí, kde je ta změna - největší nevýhodou klasických deštníků totiž je, že poskytují ochranu pouze shora, ovšem, když se k dešti přidá ještě vítr (a že bez toho neprší nikdy), fouká z boku, takže jste stejně z větší části kromě hlavy zmáčeni.

Nový přístup poskytuje výrazně lepší odolnost proti bočnímu větru a ze směru, odkud hlavně prší, chrání výborně. Novinka vypadá v porovnání s klasickou verzí velmi neskladně, jak ale taiwanští tvůrci ukazují, vše se dá relativně snadno složit do minimálního profilu (18 cm asi).

2012-11-15-1

Zdroj: Yanko Design

Rovněž vítáme, že zde není v podstatě žádné ostré místo a dráty trčící do všech směrů.

2012-11-15-1

Zdroj: Yanko Design

2012-11-15-1

Zdroj: Yanko Design

Hodnocení článku:Komentáře

Knižní novinka! Voskovec a Werich – Dialogy přes železnou oponu Knižní novinka! Voskovec a Werich – Dialogy přes železnou oponu Voskovec a Werich – Dialogy přes železnou oponu je první kniha, která ucelenou a velmi čtivou formou rekonstruuje kontakty Jiřího... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!