Ranní rituály novodobých gladiátorů

Publikováno: 01.11.2013 07:45 | Aktualizace: 13.09.2016 08:30 | Václav F. Mensa

V průběhu věků se bojovníci vždy připravovali na bitvy rozličnými rituály. Mezi samuraji meditace, ve Tróje vzdávání obětí Bohům, v afrických kmenech tanec. V dnešní době sice nesvádíme bitvy o život a zemi. Ale každý den bojujeme ve své práci, v jednání s lidmi, v rodině. Každý den je jako nová bitva a proč tedy nepřidat každodenní rutině nádech posvátnosti a alespoň ráno se připravit na nový den rituálním konáním. Neboť všichni máme své rituály a je třeba se jich držet.

1532-20131028175302_229730176

Zdroj: Pinterest

Cvičení

Pokud ráno a potažmo tak celý den začnete obrovskou snídaní, cigaretou, kávou a horkou sprchou, budete jako připravení zpět do postele. Proč tedy nezačít několika jogínskými cviky? Jóga sama o sobě probouzí a zlepšuje krevní oběh a tudíž okysličuje mozek. Pokud ráno uděláte pozdrav slunci popřípadě stoj na hlavě, budete mít jasnější mysl a skvěle se tak proberete.

Očista

V České republice bohužel stále převládá názor, že když spíte v čistém povlečení nemůžete se přeci zašpinit. Věřte tomu, že ano. Potíte se celou noc, na vašem obličeji se množí bakterie a maz se produkuje stejně jako ve dne. Není tudíž nic přirozenějšího, než se ráno osprchovat. Raději než horkou vodu zvolte vlažnou. Tolik kůži nenamáhá. Pleť obličeje si vyčistěte stejně jako večer. Pokud použijete peeling, lépe tak tvář připravíte na holení.

Celou sprchu zakončete chladným rychlým opláchnutím. Doslova působí jako Redbull pro vaši kůži.

image 2

Zdroj: Pinterest

Holení

Pokud si pěstujete strniště či dokonce plnovous, máte ráno více času. V případě, že se jako většina mužů holíte každé ráno, zkuste i do tohoto rutinního úkonu vnést styl a klasické gentlemanství. Kosmetické značky ve snaze ušetřit čas už roky chrlí gely na holení které stačí nanést rukou a s pomocí jednorázové žiletky si dřít každou zdravou buňku z obličeje. Kdybyste celý tento čin viděli pod mikroskopem zjistíte, že řežete do kůže a vědomě ji tak ničíte. Následuje zarudnutí, podráždění, citlivost a tudíž rychlejší stárnutí. Štětky na holení mají opravdu dobrý smysl. Gel či pěnu zapracují do tváře lépe než ruka. A pokud používáte opravdu kvalitní žiletku, podráždění je minimální.

1

Zdroj: Pinterest

Hydratce(!)

Voda, mýdlo, holící pěna...to všechno kůži vysouší. A když máte vysušený a špatně vyživený obličej, strádá a bude rychleji stárnout. Opravdu tento krok nepřeskakujte. Vymstí se to. Naneste balzám po holení, hydratační krém, balzám na oči. Pokud nepoužíváte krém se sluneční ochranou, je nutné použít sun block nakonec. Nejméně SPF 25. Slunce kůži škodí. Ale my se můžeme docela pohodlně bránit. Také není zbytečné zakrýt nějaké nedokonalosti. Nemusíte rovnou nosit kompletní make-up. Stačí korektor na kruhy pod očima a náhodné pupínky.

image

Zdroj: Pinterest

Oblékání

Musíte uznat že se lépe obléká do čisté, vyžehlené košile a skvělého obleku než do košile právě vytažené z koše na prádlo. Nezanedbávejte svůj šatník. Oblékejte se pečlivě, užijte si každý jednotlivý kousek. Někdo ho pracně navrhl, ušil, dopravil do obchodu. Prokažte trochu úcty a neházejte sako večer na zem.

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. U snídaně máte největší pravděpodobnost, že to co do sebe dostanete neudělá škody na vašem těle. Rozhodně to ale není záminka pro snídání vajíček a slaniny. To nechte angličanům. Ráno vypijte litr vody, dejte si třeba ovesnou kaši s ovocem a ořechy a opravdu nepotřebujete nic víc. Budete mnohem energičtější.

Je jedno jakou práci vykonáváte. Jako stylový muž byste u sebe měl vždy mít několik věcí. Kapesník - klasický látkový nejlépe s monogramem. Zapalovač. Nikdy nevíte kdy budete moci posloužit dámě. Náplast, lék na bolení hlavy, zapínací špendlík, nůž, pero. Dle studií jsou toto předměty které nejvíce spojují lidi a vytváří tak nové a nečekané známosti.

Nepřipravujte se dobrovolně o potěšení z rituální přípravy na bitvu. Užijte si každé ráno a uvidíte, že vaše dny budou lepší.

man-shaving

Zdroj: Getty Images


Zdroj: freshwallstreet
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!