Ráno poté aneb jak se poprat s kocovinou

Publikováno: 01.01.2016 18:04 | Aktualizace: 29.12.2016 08:30 | Jiří Hofbauer

Stává se to i těm nezkušenější, i těm nejvýše postaveným. Ptáci zpívají, slunce je vysoko a vy parkujete šestispřeží sobů v garáži. Kolik bylo těch vodek? Patnáct? Občas když se zábava hodně rozjede a padnou zábrany, tak to neuhlídáte a v momentu, kdy se plácáte s finančním ředitelem po ramenou („Tě mám rád... Ty jsi hrozně fajn kluk!“) tak víte, že ráno vám bude určitě hodně špatně. Dali jsme dohromady několik redakčních chlapských rad, jak se relativně rychle opět postavit na nohy.

Sako a košile, Alfred Dunhill. Kalhoty Karl Lagerfeld. Ozdoba v klopě Alice Made This. Ponožky Falke. Boty Just Cavalli.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_01 (kopie)

Zdroj: August Man/Florian Renner

Dehydratace, rehydratace

Alkohol funguje jako diuretikum. Tím nemyslíme ve smyslu dopingu, ale že podporuje vylučování/odvádění vody z těla. Proto se víno nebo káva má zapíjet vodou. Ranní kocovině můžete předejít tak, že doplníte tekutiny než po tahu zapadnete do postele. Pokud jste celou noc panákovali, tak to tělo ocení. Doporučuje se, že objem vody by se měl rovnat objemu vypitého alkoholu.

Smoking a košile, oboje Richard James. Kravata Alfred Dunhill. Ponožky Falke. Boty Hackett.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_02 (kopie)

Zdroj: August Man/Florian Renner

Kyselé vás postaví na nohy

Pravdou je, že dobrá domácí citronová nebo zázvorová limonáda je všelék. V létě ji můžete pít jako osvěžující drink, celý rok jako obranu proti bacilům a funguje tak jako zásobárna vitamínů. Po prohýřené noci vás zaručeně postaví na nohy. Chuť zázvoru je trochu specifická. Když jsem dělal zázvorovou limonádu kamarádovi řekl, že to chutná jako fixinela. Pravda je, že v devět hodin ještě vzýval záchodového boha a o dvě hodiny později už byl schopný normálně fungovat na rodinné oslavě a nikdo nic nepoznal. Od té doby na ni nedá dopustit.

Oblek Alfred Dunhill. Košile a kapesníček, oboje Hackett. Motýlek, stylisty vlastní.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_03

Zdroj: August Man/Florian Renner

Vzhledem k tomu, že venku je tak jak je, člověk má spíše chuť na čaj než caipirinhu. (Těch jsem včera měl asi deset.) Zkuste teplou variantu. Oloupejte zázvor, nakrouhejte, přistrouhejte citronovou kůru, přidejte med, a vařte spolu s 750 ml vody v hrnci na mírném plameni. Přidejte šťávu z jednoho citronu a nechte ještě chvíli povařit. Obsah přelijte do čajové konvice a nechte v něm vyluhovat tak dva čajové sáčky své oblíbené směsi. Můžete ještě dosladit, ale primárně by to pořád mělo být nakyslé. Místo citrónu můžete použít limetku. Já osobně mám limetky raději. Jsou daleko voňavější.

Sako a košile, oboje Hardy Amies. Šála Drake's. Motýlek Paul Smith.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_04 (kopie)

Zdroj: August Man/Florian Renner

Střízlivá Bloody Mary

Kamarád mě na oplátku naučil pít rajčatový džus, který jsem roky odmítal pozřít. Ale žádný ten krabicový patok neurčitého původu. Ze skutečných rajčat. To, že se jim přezdívá rajská jablíčka není náhoda. Pokud máte v žaludku peklo, znovu mu vrátí řád. Rajčata totiž obsahují lycopen což je antioxidant, který se vyskytuje v červeném ovoci a zelenině. Má příznivý vliv na srdce, krevní tlak, prostatu, pokožku, a to jak v přirozené forma, tak i syntetické. Především ale funguje jako skvělá regenerace natvrdlých jater po propité noci.

Sako a kalhoty, oboje Casely-Hayford. Košile COS. Šála Paul Smith.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_04

Zdroj: August Man/Florian Renner

Není to žádná věda. Do odšťavňovače dejte tři velká rajčata, 2 stonky řapíkatého celeru, celý citron, půlku zázvoru, papričku jalape?o bez peciček a půlku salátové okurky. Zní to ohavně, ale je to funguje to.

Smokingové sako Paul Smith. Smokingové kalhoty Hackett. Košile John Varvatos. Šála Drake's. Boty Just Cavalli.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_05

Zdroj: August Man/Florian Renner

Panák

Asi nejrychlejším řešením je dát si panáka. Ale ne rumu nebo plzeňskou dvanáctku! Nalijte si toho kyselého láku z nakládaných okurek. Obsahuje totiž ocet, sůl a doplníte si tak hladinu sodíku, kterou tělo potřebuje. Stejně tak sodík najdete v asijském, speciálně japonském jídle. V jarních rolkách ho ale moc není. Zkuste miso polévku. Za prvé je zdravá, za druhé vás zbaví všeho zlého. Doslova.

Smoking a košile, oboje Richard James. Kravata Alfred Dunhill. Ponožky Falke. Boty Hackett.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_02

Zdroj: August Man/Florian Renner

Snídaně šampionů

Je zažité, že na kocovinu jedině mastné a smažené. Jasně, to je jedna z cest. Ale už tak jste potrápili játra tak proč si ještě týrat aorty. My v redakci máme jiný trik. Říkáme mu snídaně šampionů. Jedná se o jídla s vysokým obsahem vlákniny, která mají všechny potřebné živiny, neutralizují kyseliny v těle, mírně zvýší hladinu cukru v krvi, vyvolávají pocit sytosti, snižují nevolnost a dodají dostatek energie. Zkuste pohankovou kaši, pohankové palačinky nebo kvalitní cereální lupínky s ovocem.

Bomber BLK DNM. Košile Ermenegildo Zegna. Kalhoty Casely-Hayford. Motýlek stylisty vlastní.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_06

Zdroj: August Man/Florian Renner

Absťák

Kávy se možná vzdejte. Káva je (stejně jako alkohol) diuretikum, tedy odvádí vodu z organismu. Stačí že jste se dehydratovali všemi těmi panáky. Navíc kofein je vazokonstrikční. To znamená, že stahuje cévy. A to je to co nechcete. Alkohol tak ve vašem organismu vydrží mnohem déle, ještě utuží bolest hlavy a především potrápí organismus. Není na vodu. Neperlivou.

Sako, košile a kalhoty, vše Alexander McQueen. Kravata John Varvatos.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_06 (kopie)

Zdroj: August Man/Florian Renner

Lachema pomůcky

Asi nejznámější je Anti Ethanol 07. Za 250 CZK dostanete deset kapslí, které slibují, že pomůžou zabránit obtížím po konzumaci alkoholu.Primárně ale spíš chrání játra a organismus. Alespoň by měl, to ale nijak dokázat nelze.

Kabát Gieves & Hawkes. Smokingové kalhoty Hardy Amies. Boty Just Cavalli.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_07

Zdroj: August Man/Florian Renner

Na bolest hlavy oceníte Panadol Rapide. Jsou to rozpustné tablety, jako celaskon. V balení je 12 tablet za 65 CZK. Nabízí se ve verzi Rapide a Extra Rapide. U silnější verze se nedoporučuje (lékarnice vám zakáže) kávu. Kofein je už obsažen v samotných tabletách. Na rozdíl od jiných preparátů Panadol nenarušuje střevní mikroflóru a je daleko šetrnější k organismu.

Kabát Gieves & Hawkes. Košile a vesta, oboje Hackett. Smokingové kalhoty a motýlek Hardy Amies. Ponožky Falke. Boty Just Cavalli.

FLORIAN_RENNER_AUGUSTMAN_MARCH2015_08

Zdroj: August Man/Florian Renner
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!