Rebel s příčinou: ve stopách stylu Jamese Deana

Publikováno: 30.09.2015 00:10 | Štěpán Molitor

Obdivovaný rebel 50. let, ikona životního stylu pro mnoho mladých lidí. Jeho odmítavý postoj vůči autoritám se stal pověstným a vytvořil model pro další generace. Život herce Jamese Deana ukončila v jeho 24 letech autohavárie – stihl ale ovlivnit miliony lidí a stal se legendou.

Červená větrovka

Jim Stark a jeho legendární červená bunda. Designer Moss Marby vytvořil tři kopie této bundy. Červená jako varování, jako symbol agresivity. Takto dominantní a výrazný kus je nutné umět nosit. Aby vynikl, doplňte jej už jen tmavými úzkými džínami. Sněhobílé tenisky a cigareta a je zde moderní adaptace rebela.

Bunda Reclaimed Vintage, € 63.98, prodává Asos

jamesdean_1

Zdroj: Archiv značky

Kožený křivák

Motorkářská bunda, která je navržena pro poskytování co největší ochrany proti větru. Od svého uvedení na trh ve 30. letech 20. Století se stala nepostradatelným módním kusem. Jestliže máte zálusk na opravdovou ikonu, pořiďte si model od Schott NYC – právě tato značka je původcem této legendární bundy. V roce 1928 ji uvedla na trh pod názvem Perfecto.

Kožená bunda Schott NYC California Highway Patrol, $ 795

jamesdean_2

Zdroj: Archiv značky

Bílé tričko

Nezbytnost, ať už je zima nebo léto. Na běžné nošení s kulatým výstřihem. Na chladnější období zvolte hustě tkanou bavlnu. Logo značky může být velké maximálně tak, aby se dalo zakrýt prstem. Nebojte se experimentovat a zkuste pořídit tričko s nápisem. Ale nic ve stylu „Jsem luxus, který si může dovolit jen málo žen“. Myslíme, že nemusíme vysvětlovat…

Tričko Urban Outfitters,  55 liber

karlwho

Zdroj: Archiv značky

Modré džíny

Dnes masově rozšířené ve všech barvách a (bohužel) ve všech střizích, džíny byly v 50. letech ve společnosti nepřijatelné. Pracovní kalhoty pro dělníky byly proto u mladých lidí symbolem revolty. To je důvod, proč se bez nich neobejde žádný moderní rebel. Zároveň najděte cestu jak se odlišit a nechte si džíny upravit podle sebe – ať už kovovými hřeby, roztrháním, nebo nášivkami – tyto služby nabízí nově Levi's Tailor Shop.

Džíny Levi's 501 Original Fit Jeans, $ 78

jamesdean_4

Zdroj: Archiv značky

Hodinky

James Dean proslavil hodinky Omega z řady Constellation. Jestliže se chcete držet stejné značky, zapátrejte ve výraznějších modelech. Potápěčské hodinky budou tvořit úžasný doplněk k casual oblečení a dokáží okolí vašeho sportovního ducha.

Hodinky Omega Seamaster PloProf 1200 m, cena k doptání v butiku

omega

Zdroj: Archiv značky

Brýle

Dioptrické brýle vybírejte velmi pečlivě – určují výraz obličeje a tedy i osobnosti. Jestliže chcete být výrazní, vyhněte se subtilním tenkým obroučkám. Raději zvolte mohutné plastové – tvar dle vašeho obličeje. Udělejte z brýlí vaše poznávací znamení.

Obroučky Ray-Ban Erika Optical Havana, cena k doptání v butiku

jamesdean_6

Zdroj: Archiv značky

Boty

Jít ve stopách velké ikony, chce boty s ostrou špičkou a pevnou a patou. Vysoké koně jsou jasnou volbou pro všechny, kteří si prošlapávají cestu podle svých vlastních pravidel.

Vysoké kožené boty H&M, 2 999 Kč

jamesdean_7

Zdroj: Archiv značky

Vůně

Po lehkých letních toaletních vodách zamiřte do světa něčeho ostřejšího. Utečte od citrusů a přejděte k silným a výrazným ingrediencím, jako je anýz, santalové dřevo, vetiver, pepř nebo tabák.

Toaletní voda Calvin Klein Eternity Anniversary Edition 25, 799 Kč

jamesdean_8

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!