Red Baron: Motorka s motorem z letadla

Publikováno: 16.05.2013 12:32 | Petr Hájek

Když přijde na tuning motorových vozidel, jsou muži v dílně, garáži, nad stolem a PC nesmírně hravá a kreativní dítka. Někdo se spokojí jen s mírnou vizuální úpravou, další doladí pár součástek a třetí? Ten si zase namontuje motor z letadla!

bike-with-plane-engine

Zdroj: MotorRad

Pan Frank Ohle je nesmírně zručnou osobou, která by u nás bezesporu kandidovala na vítězství v kategorii "To nejlepší za uplynulý rok" v legendárním hobby-časopise tuzemské provenience "Urob si sám". Přebudovat totiž motor z letadla na motorku, to nedokáže jen tak někdo...

Motor typu Rotec Radial R3600 má 150 koní, 9 válců a jestliže víte něco málo o motorkách, asi se právě škrábete na hlavě a říkáte si, jak to, k čertu, mohl udělat? No, chvíli mu to trvalo, vlastně ne tak přesně chvíli - zabralo celých 18 měsíců, nežli pan Ohle doladil všechny detaily.

K vyleštění zde toho nebylo málo - šasi bylo třeba upravit po celém profilu, též bylo nutno provést pečlivý nový nátěr, změnit tlumiče, i dát zcela novou elektroniku, no zkrátka, z původního stroje zde zůstalo snad jen sedlo a kola.

Motorka má vpravdě nezaměnitelný zvuk a to dokonce tak moc, že se jistě ohlédne každý motorkář přes rameno nahoru, co to kolem něj letí? Co dodat... Možná jen - kdyby snad na něčem jezdil Red Baron do práce na západní frontě, vsadíme se, že to bude něco podobného...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!