Reincarnation a další módní filmy domu Chanel

Publikováno: 02.12.2014 20:00 | Václav F. Mensa

Filmy Karla Lagerfelda jsou v módě to, co knihy Umberta Eca pro čtenáře. Dokonale pochopitelné pro velmi úzkou vrstvu, hodně důležité pro fanoušky a vždy zaručeně úspěšné.

Karl začal natáčet až v pozdních letech své kariéry. Jeho poslední snímek Reincarnation s Pharrellem Williamsem a Carou Delevingne v hlavních rolích a celým stálým ansáblem v pozadí, strhl rozsáhlé debaty. Předešlé krátké filmy byly jemně alternativní a už zmíněno těžko pochopitelné. Reincarnation je tak snový film, že je jednoduše nepochopitelný. Výběrem postav je jasné, že Karl obdivuje rakouské císařství a potažmo legendární císařovnu Alžbětu "Sisi" Bavorskou a její krásu. To ale opravdu nezaručuje, že vykouzlí nějaký smysl.

Film ke kolekci Chanel Cruise 2012 The Tale of a Fairy zaznamenal úspěch obrovský. Měl lehký děj, pohádkový podtext a vše bylo úhledně zabaleno do Chanel Haute Couture a umístěno na francouzském pobřeží. Jakmile pak do tohoto koktejlu zamícháte Annu Mouglalis a objeví se Freja Beha bez šatů, máte jasný úspěch.

Když do dalšícho filmu pozvete Géraldine Chaplin, dceru Charlieho Chaplina, a navléknete ji do kostýmu co nosila Coco, zápletka je irelevantní stejně jako veškeré argumenty. Vznikl tak snímek The Return, který je prosycený cigaretovým kouřem a podivnými situacemi.

Karl pravděpodobně se svými filmy nemá nějaký záměr. Pouze ukazuje jak funguje jeho fantazie. Jak funguje jeho mozek. Možná bychom se neměli snažit porozumět. Jen vnímat krásu a to, že každá vteřina je jako profesionální fotografie. Koneckonců, je jedno, co udělá. Vždy bude přitahovat pozornost a nutit nás přemýšlet.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!