Resonance Of Sound v DSC Gallery

Publikováno: 02.09.2016 20:31 | Štěpán Molitor

Jak to vypadá, když zachytíte v reálném čase zvuk a přetvoříte ho ve statický světelný objekt? Přesně na to nabídne odpovědi výstava předního slovenského výtvarníka Ašota Haase.

Haas patří mezi mladé umělce, ale svými optickými iluzemi si ve světě současného umění rychle získal jméno. Jeho tvorba osciluje na hranici designu, sochařství a sklářského výtvarnictví a je tak velmi nadčasová a má zasloužený ohlas na zahraničních veletrzích umění a výstavách, např. v muzeu Maxxi v Římě nebo v Šanghaji.

f52d443e9b7f422cb163b77ed046b0b4

Zdroj: DSC Gallery

Přestože jeho umění je velmi „vizuální“, podstata jeho tvorby se zabývá věcmi, které nejsou vidět okem. Na aktuální výstavě se proto rozhodl propojit světy dvou „soupeřících“ fyzikálních veličin. Tedy světla a zvuku. „Na začátku bylo slovo, otázka, která měla svůj zvuk. Samotný zvuk pro mě totiž začal být inspirativní, a proto jsem měl hned na začátku otázky i  odpověď, kam posunut můj rukopis,“ představuje svůj koncept Ašot Haas. V jeho dílech najdete vycentrovaný chaos, až geometrické tvary, které následně dokáže upravit do nečekaných struktur. Všechna nová díla vznikla stejnou technologií – za použití optického plexiskla, vibrují zvukem a zároveň jsou i světelnými objekty.

Doba trvání výstavy: 8. 9. - 18. 10. 2016. 

 Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!