Retro-tech tetování, jenž nikdy nevyjdou z módy

Publikováno: 29.04.2013 12:25 | Petr Hájek

Vybrat si oblíbenou moderní hračku mezi náměty k tetování obvykle není tak těžké, jelikož povědomí o nich je velmi vysoké, ovšem jak to udělat s těmi staršími, na které se pomalu zapomíná? Zkusit motiv na sobě má časem evidentní nevýhody praktické nemožnosti odstranění malůvky, takže zkrátka nezbývá nežli se v tomto případě spokojit se zkušenostmi jiných.

1. GameBoy Color

Herní konzole GameBoy Color pochází z doby, kdy ještě podobné kapesní hračky byly vnímány jako záležitosti pro absolutně fanatické hráče, jemuž naneštěstí odpovídala i cena her i konzolí samotných. Na druhou stranu, zařízení to bylo mezi komunitou velmi oblíbené, jelikož pro něj vznikl nespočet herních klasik dodnes hraných na emulátorech. A mimochodem, GameBoy Color uměl i hry z tradičního černobílého GameBoye.

tumblr_laewixPba01qzabkfo1_500

Zdroj: FYeahTattoos

2. Kazety

Pro mnoho dnešních třicátníků a čtyřicátníků byly kazetové pásky symbolem vlastního hudebního mládí a prvního broušení jejich hudebního vkusu. Jsou lidé, kteří je odmítají opustit i dnes a to navzdory tomu, že je již dávno ve funkci nahradily CDčka a moderní digitální formáty. Tak či onak, s kazetou se nemusíte loučit ani vy a lze si ji zvěčnit třeba právě na ruku.

Cassette-Tapes

Zdroj: FYeahTattoos

3. Vinylová deska

Mezi audiofily se odjakživa (a dodnes) traduje, že osoba, jenž chce skutečně nanejvýš kvalitní a prvotřídní poslech, si kupuje desky a má pro ně nějakou skutečně prvotřídně vytuněnou hudební sestavu. Trend se udržel dodnes a pravidelně se pořádají burzy i setkání ctitelů podobných nosičů. Jako každý koníček ale, když se tomu chcete věnovat skutečně aktivně, bude vás to stát nemalé částky za vše okolo.

Vinyl-Record

Zdroj: FYeahTattoos

4. Disketa

Umístit na své tělo nějaký kus techniky obvykle znamená, že dotyčný člověk tuto věc zcela nekritickým způsobem miluje, jelikož symbolizuje jeho technické mládí apod. Ovšem u disket jsme trochu na vážkách, jelikož prakticky každý, kdo se s nimi setkával a musel řešit jejich chyby (třeba u nějaké dlouhé hry namátkou u 18 diskety z archivu, který mu tím pádem byl na nic), většinou zažíval emoce s nimi spojené výrazně negativního rázu. Ale proti gustu...

Floppy-Disk

Zdroj: FYeahTattoos
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!