(R)evoluční Nissan BladeGlider Concept

09.11.2013 13:48 | Jiří Hofbauer

Ještě před oficiálním představením na Tokyo Motor Show automobilka Nissan ukázala svou verzi trojmístného elektrického supersportu. Ekologický šetrný koncept BladeGlider rozhodně bude patřit k tahákům letošního ročníku.

Futuristický koncept má aerodynamický výrazně deltovitý tvar. Rozchod předních kol má jen metr ale směrem k zadní části se dramaticky rozšiřuje. Sedadla jsou v otevřené kabině rozložená v poměru 1+2. V tomto ohledu se koncept podobá McLaren F1.

Po vzoru řady superstortů má koncept i výklopný systém otvírání dveří, na který reaguje i sedadlo řidiče. Podle těchto indícií je jasné, že Nissan se pokouší vytvořit nedostižný supersport. Přesto automobilka žádné technické specifikace neuvedla. Jedinou potvrzenou informací je, že auto budou pohánět elektromotory s lithium-iontových baterií uložené v zadní části auta.

Japonská automobilka zatím nepotvrdila něco jako výrobní verzi. Nissan tak chce především demonstrovat jakým směrem se v dalších letech chce ubírat. Čeká nás pěkná evoluce, co říkáte?

nissan-bladeglider-concept-02

Zdroj: Nissan

nissan-bladeglider-concept-01

Zdroj: Nissan

nissan-bladeglider-concept-04

Zdroj: Nissan

nissan-bladeglider-concept-05

Zdroj: Nissan

nissan-bladeglider-concept-03

Zdroj: Nissan


Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!