Riccardo Tisci a Nike opět spojili síly v květinové kolekci

Publikováno: 09.05.2016 09:38 | Jiří Hofbauer

Světoznámý italský návrhář Riccardo Tisci opět spolupracuje s Nike, tentokrát na sportovní kolekci oslavující blížící se letní olympiádu v Riu de Janeiro. Kolekce zahrnuje klasické černobílé Tisciho kousky a také barevnější kaleidoskopické motivy zkombinované s květinami. Kreativní ředitel haute couture značky Givenchy nám znovu dokázal, že spojení sportovního oblečení a módy přináší jedinečné výsledky.

NikeLabxRT_Training_Redefined_original

Zdroj: Nike

„Tato kolekce od Riccarda vyžadovala úplně nový přístup,“ říká Jarrett Reynolds, hlavní ředitel designu NikeLab. „Je navržena na co největší sportovní výkonnost, což je pro něj neznámá oblast. Ale v tom je právě krása této spolupráce – my Riccardovi můžeme ukázat náš svět, svět sportovních výkonů, ale Riccardo náš design posunul někam, kam bychom se bez něj nikdy nedostali.“

Kolekce zahrnuje sportovní boty i oblečení, které byly vyvinuty pomocí nejmodernějších technologií Nike jako je Flyknit nebo Dri-FIT. Velký důraz je kladen na pohodlí, například tréninkové kalhoty NikeLab Kaleidoscope Dri-FIT 2-in-1 Short x RT spojují funkčnost kompresních legín se stylovými kraťasy bez omezení volnosti pohybu.

NikeLabxRT_Training_Redefined_2_original

Zdroj: Nike

Na potisku se objeví skutečné květiny pocházející z Ria de Janeiro, ze státu Oregon, kde vznikl Nike, a z Tisciho domovského města, italského Taranta.

První edice NikeLab x RT: Training Redefined bude dostupná od července na nike.com/nikelab
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!