Rick Genest na Prague Fashion Weekend

Publikováno: 05.09.2014 11:19 | Jiří Hofbauer, Václav F. Mensa

Říká se mu Zombie Boy, ale přece jen bychom ho měli nazývat jeho jménem – Rick Genest. Dnešní doba je velmi dobře ovlivnitelná průměrností. "Celebrity" nemusí dosáhnout ničeho zvláštního a přesto plní přední stránky novin a inkasují šeky. Rico je naprostá výjimka. Pro svou slávu sice také nemusel dřít, ale obětoval něco důležitějšího. Obětoval celé své tělo (dobře, ne celé, údajně 93 procent kůže), aby nebyl jako ostatní.

rick_2

Zdroj: Tumblr

Rico je původem Kanaďan, který až do roku 2010 žil naprosto normální život v punkovém prostředí. Už tehdy byl kompletně potetovaný a jen občas dělal DJ. Následně se o něj začal zajímat kreativní tým Thierry Mugler. Odletěl do Paříže a zde začalo zmrtvýchvstání neznámého kluka. Začal se objevovat v módních kampaních a na molech spolu s haute couture kolekcemi. Přelom přinesla Lady Gaga, když se vedle něj postavila v klipu Born This Way. Od té doby nepotřebuje nikoho dalšího, aby mu pomáhal se slávou. Dělal pro Toma Forda, fotil jej Karl Lagerfeld (a Karl tetování nesnáší, protože je to prý jako kus oblečení, které nikdy nemůžete sundat) a jeho nekonvenční hvězda stoupá dál a dál.

rick_3

Zdroj: Tumblr

Dnes večer přijede Rick do Prahy aby se zúčastnil Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Je pořádána party, na které bude hrát (dress code je kompletně černý outfit) a objeví se na několika přehlídkových molech. Od pořadatelů je to správný krok. Každý pozvaný nemusí vypadat jako Kardashian.

rick_4

Zdroj: Tumblr

Rick je důkaz, že úspěch a krása přichází ve všemožných formách a i v odvětví, které je povrchní jako móda máme široký manévrovací prostor. Můžete si o něm myslet co chcete, ale svým vzhledem jaksi definuje současnou kulturu doby.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!