Rihanna dýchá American Oxygen

Publikováno: 21.04.2015 17:23 | Jiří Hofbauer

I say, you see, this is the American Dream... This is the new America... We are the new America...

Původem barbadorská zpěvačka Rihanna představila nový singl "American Oxygen" z jejího připravovaného osmého studiového alba. Zpěvačka přiznala, že singl vznikal pod vlivem tracku Bruce Springsteena "Born in the U.S.A." z roku 1984. Kritici dodávají, že je to jen vykrádačka hitu Billy "Joela We Didn't Start the Fire" z roku 1989.

Poměrně odvážný klip je jistou poctou americké historii a lidem, kteří ji psali. Objeví se v něm současný prezident Barack Obama, válka ve Vietnamu, bojovník za lidskou důstojnost a práva Afroameričanů v puritánské společnosti 50. a 60. let Martin Luther King, 9/11 i imigrace.

Po temném období se Rihanna opět vrací ke zpěvu, kdy je skutečně slyšet její hlas. Alba se fanoušci mohli dočkat ještě letos.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Skvělé výsledky Gienger Carabik Bike Team na velkém závodě Skvělé výsledky Gienger Carabik Bike Team na velkém závodě Minulý týden jsme vám přinesli report z druhého podniku velice oblíbené WBS serie. Náš spřátelený tým se teď o uplynulém víkendu... Další článek