Robbie Maddison pokořil mořské vlny

Publikováno: 03.08.2015 13:47 | Jakub Matulík

Pokud jste pravidelným čtenářem našeho magazínu, jistě jste jméno Robbie Maddison, již někdy zaznamenali. Tento novodobý Evil Knievel, totiž každý rok posouvá hranice freestyle motokrosu do sféry spíše sci-fi. Letos se Maddo zajel podívat na Tahiti. Hned první věc, která by Vás měla napadnout je „co tam sakra bude dělat na motorce, když se tam tak maximálně surfuje?“. Jenže to by nebyl Robbi, aby se nesnažil posunout svůj sklill do neskutečných výšin. Takže, vzal svou naleštěnou motokrosovou motorku a vyrazil do krásné až skoro panenské tahitské přírody.

Hned při prvním záběru tohoto videa, vás napadne „doprdele co?“ vždyť Maddo si udělal ze své dvoutaktní KTM člun? Ano, přesně tak. Robbie si nechal speciálně vytvořit řekněme ližiny kolem svého závodního biku a vydal se sním na vodu. Když jezdí po úzké hladině řeky, je to celkem vpoho. Jenže tenhle zatracený blázen se se svou oranžovou kráskou vydá na moře. Doprdele! Maddo jede surfovat na motorce. A víc vám neprozradím. Sami si udělejte úsudek o tom jak šílené to je. Maddo se přiznal, že jízda po vodě se dá srovnat s nekonečnou roletou na motokrosové trati. Což, je neskutečně fyzicky náročná záležitost. Sám přiznal, že se na tuto bláznovinu připravoval pár měsíců v posilovně, aby to vůbec zvládl. Jen pro upřesnění.

Robbie je čtyřiatřicetiletý Australan, žijící v Californii, má dvě malé děti a je považován za jednoho z nejlepších FMX jezdců historie. Tento průkopník tohoto sportu vyhrál několik závodů Red Bull X- Fighters, taktéž se mu na pomyslném krku může houpat spousta zlatých medailí z olympiády extrémních sportů X-Games, kterých se již pravidelně účastní i náš rider Libor Podmol. Tak popcorn do ruky a příjemnou zábavu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!