Robbie Williams a jeho 10 největších hitů

Publikováno: 26.04.2014 18:10 | Jiří Hofbauer

Je to tak ve všech hudebních skupinách. Jeden z členů je víc vidět než ostatní, je víc slyšet, má víc fanoušků, je tím, kdo celé to hudební těleso pomyslně táhne. A je jen otázkou času, kdy se jeho ego dozraje takové velikosti, že se rozhodne trhnout. Pravdou ale je, že většinou zanikne nejen skupina ale i zapadne i sólový interpret. Jsou ale výjimky.

Michael Jackson, který se v roce 1972 odtrhnul od rodinného bandu Jacksons 5 a vydal první sólové album Got to Be There. Skutečný úspěch ale zaznamenal až o celý deset let později s legendární nahrávkou Thriller.

Další komu se osamostatnění se vyloženě vyplatilo je Justin Timberlake. Shodil ovčí rouno, Tom Ford ho hodil do gala a mistr Showbiz je na světě. Z kluka do počtu se stal jeden z nejpopulárnějších zpěváků, hudebních producentů a příležitostných herců současnosti.

Pravdou je, že na stupni vítězů může stát jen jeden. Respektive jedna. Tohle byla potíž dívčího tria Destiny's Child. Všechny tři krásné, s pletí v barvě horkého karamelu, ale jen jedna měla na to, stát se divou hudebního nebe. Beyoncé loni oslavila deset let na sólové dráze. A rozhodně své kroku postavit se na svoje krásné nohy nemusí litovat.

Jedním z prvních kdo opustil svou hudební jednotku byl Robbie Williams. V prosinci 1997 vydal singl Angels ze svého prvního alba a najednou se zrodila hvězda. Následovala úspěšná alba I've Been Expecting You nebo Sing When You're Winning.

V roce 2002 Robbie vydal Escapology, které je považováno za absolutní vrchol jeho kariéry. Svoje kralování pop rockové scéně završil třemi megakoncerty v britském Knebworth. Na tohle léto se nedá zapomenout. Tahle robbielution trvala krásných šest let. Od té doby ale zatím zpěvák důstojně nenavázal na hity jako Angels, Millennium nebo Feel. Výrazněji se připomněl v roce 2012 s albem Reality Killed the Video Star.

Dnes Robbie Williams v rámci turné Swing Both Ways Live vystoupí v pražské O2 areně. Zmíněné turné odstartovala teprve včera v Budapešti. Praha je tak teprve druhá zastávka z celkových padesáti. Jak již název napovídá turné bude spíše swingové než rocké. Nicméně Robbie je jen jeden.

Před večerním koncertem si připomeňte 10 největších hitů Robbieho Williamse.

The Road To Mandalay

Feel

Angels

Sexed Up

Supreme

Eternity

Rock DJ

She's The One

Millennium

Let Me Entertain You

Ano, měl to být top 10, ale... přidáváme dva songy navíc.

Let Love Be Your Energy

Come Undone
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!