Rolex Daytona oslaví platinovou padesátku

Publikováno: 26.04.2013 11:18 | Jiří Hofbauer

Rolex Daytona patří ke stěžejním modelům značky. Na trhu se objevily modré, černé, ve žlutém i růžovém zlatě, s kameny, s koženým i kovovým páskem, nejrůznějšími obměnami barvy číselníku a v mnoha edicích. Chronografy Rolex Daytona, které letos slaví 50 let od uvedení na trh v roce 1963, se dočkají dosud své nejluxusnější verze.

rolex-2013-oyster-perpetual-cosmograph-daytona-platinum-1

Zdroj: Rolex

Celé hodinek je vyroben z platiny 950. tento druh platiny patří k nejušlechtilejším z drahých kovů. Má barvu bílou s mírným šedých nádechem. Obsahuje 95% platiny a 5% mědi. Tělo hodinek zdobí kaštanově hnědá keramická luneta Cerachrom. Číselník barvou i strukturou připomíná ledové ostří.

Cena zatím nebyla stanovena.

fdfdfd

Zdroj: Rolex

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!