Rolex Deepsea D-Blue Dial

Publikováno: 02.09.2014 09:47 | Michal Harajbic

Hodinářská velmoc Rolex přestavila novou verzi známých potápěčských hodinek Rolex Deepsea D-Blue Dial. Tentokrát jde o nejnovější model vybavený novým číselníkem, který začíná na tmavomodré a postupně tmavne až končí v černé barvě. Symbolizuje mořskou hladinu a také odkazuje na dobrodružnou cestu režiséra Jamese Camerona na dno Mariánského příkopu.

rolex_deepsea_2

Zdroj: Rolex

Kromě číselníku je tento model totožný s jeho předchůdcem z roku 2009, který je vodotěsný až do hloubky 3900 metrů díky speciálnímu systému Ringlock. Je to kombinace ochranných funkcí, které tvoří kompresní kroužek z ocele, který obkresluje strojek, zadní víčko i sklíčko.

rolex_deepsea_4

Zdroj: Rolex

rolex_deepsea_6

Zdroj: Hodinkee

Rolex oficiálně představil původní model těchto hodinek na premiéře 3D dokumentu hollywoodského režiséra Jamese Camerona, který stojí za takovými filmy jako Titanic nebo Avatar. Ostatně značka si Camerona vybrala i z toho důvodu, že když v roce 2012 natáčel dokument o ponoru na dno Mariánského příkopu měl na ruce právě tyto speciální hodinky Rolex.

rolex_deepsea_5

Zdroj: Rolex

Oproti předešlé generaci se technika hodinek příliš neliší. Strojek hodinek je uložen v 44 mm pouzdru s titanovou korunkou a pod 5 mm tlustým safírovým sklíčkem. Vodotěsnost značka zaručuje až do 3 900 metrů.

rolex_deepsea_8

Zdroj: Rolex

rolex_deepsea_3

Zdroj: Rolex

Jediný rozdíl najdete na číselníku kdy název Deepsea se z polohy 12 přesunul na 6. Zelený nápis navíc tak odkazuje na barvu ponorky, kterou se James Cameron pustil na cestu na dno Mariánského příkopu.

rolex_deepsea_7

Zdroj: Rolex

Tyto hodinky pravděpodobně netrhnou prodejní rekord. Ale rozhodně se zapíší do historie Rolex. Už jen proto, že patří k jedněm z modelů, které byly testovány v těch nejnáročnějších podmínkách.

Hodinky Rolex Deepsea D-Blue Dial pořídíte kolem 280 tisíc korun.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!