Rozhovor s Módní ikonou: Tomáš

Publikováno: 07.06.2013 21:10 | Michal Novák, Olga Oliwye Soukupová

Ve spolupráci s portálem Módní-ikona.cz přinášíme rozhovor s jedním z jejich prvních členů - Tomášem. I přesto, že Ikona je web pro každého, její členové se vybírají přísně a sítem projdou jen ti nejlepší. Důležité je, aby každá Ikona měla svou vlastní osobnost, která se zračí i v jejím stylu.

1

Zdroj: Módní-ikona.cz

Napadlo tě někdy, že můžeš být pro svoje okolí módní ikonou?

Napadlo mě spíše – proč se pro své okolí nestát nějakým vzorem, ikonou. Líbil se mi nápad projektu, přihlásil jsem se na Módní-ikona.cz a vyšlo to.

Inspiruje tě někdo? Máš nějaké vzory a odráží se nějak na tvém stylu?

Inspirují mě spíše internetové módní portály. Mezi idoly samozřejmě řadím Davida Beckhama pro ležérní styl, pro elegantní zas Seana Averyho, člověka, který není z módního průmyslu, ale má můj dlouholetý obdiv.

Na čem si zakládáš? Co pro tebe tvůj styl znamená?

Zakládám si na originalitě, nerad jsem kopií někoho jiného. Můj styl pro mě znamená moji osobitost. To, jaký vážně jsem.

Jedeš na módní vlně, řešíš poslední kolekce, nebo si zakládáš na nadčasových kusech?

Spíše sleduji trendy a oblékám se do aktuálních kolekcí, ve svém šatníku mám ale samozřejmě i pár těch nadčasových kousků. Myslím si, že proto, aby člověk vypadal „fashion“, musí mít hlavně cit a vkus. Pak je jedno, jakou módní vlnu preferuje.

2

Zdroj: Módní-ikona.cz

Oblíbené značky, obchod? Chodíš nakupovat sám, nebo s sebou bereš nějakého "konzultanta"?

Jsem klasický spotřebitel značky H&M, ale i v tomto obchodě se dají najít a zkombinovat kousky tak, že nebudete na ulici vypadat stejně jako deset dalších milovníků této značky. Málokdy chodím nakupovat sám, většinou k tomu potřebuji názor své přítelkyně, jelikož její rady jsou k nezaplacení :)

Když jdeš na akci, kde je uvedený dresscode, dodržuješ ho?

Samozřejmě, dresscode dodržuji, a myslím si, že by to mělo být povinností každého, kdo se jakékoli akce zúčastňuje. Z osobní zkušenosti ale mohu říct, že v České republice se toto moc nedodržuje, že je to lidem jedno, je to pro ně nepodstatné…a je to škoda.

3

Zdroj: Módní-ikona.cz

Kdybys mohl, co bys zavedl jako trend? Co naopak zakázal?

 U mužů bych jako trend určitě zavedl bikerjacket, neboli motorkářské bundy, křiváčky, myslím si, že tento kousek by měl mít snad každý chlap ve svém šatníku. Dá se totiž zkombinovat na mnoho různých způsobů.

Naopak anti-trendů bude hodně, například: tetování bez jakéhokoli významu nebo kopírování, ať už čehokoli nebo kohokoli…to bych zakázal, i když je to nemožné. To zkrátka neuznávám. 

 Tomáš Jelen, 26 let, strojvedoucí u Severočeských dolů, Teplice
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!