Rush: hvězdy Formule 1 na stříbrném plátně

Publikováno: 16.04.2013 08:52 | Jiří Hofbauer

Oscarový režisér Ron Howard se ve svém novém filmu Rush rozhodl vrátit do prostředí závodních okruhů Formule 1 70.let a ukázat nejen soupeření na trati ale především odvrácenou tvář jezdeckých stájí a samotných jezdců. A rozhodně to není žádná retro nuda.

Nekompromisní soupeři na závodní trati, ale současně skuteční přátelé na život a na smrt. Tak je vidí film, který zachycuje patrně největší zatěžkávací zkoušku jejich přátelství sleduje jejich soupeření na šampionátu v roce 1976. Hvězda akčních filmů Chris Hemsworth jako James Hunt a Daniel Brühl v roli Niki Laudy ve filmu, který už teď budí velké ohlasy (i rozpaky) Rush.

Scénář Petera Morgana, který za scénář k filmu Královna o britské královské rodině po smrti lady Diany získal Oscara, se obtáčí kolem drastické nehody, která se Laudovi stala na Velké ceně v německém Nürburgringu. Děj pak sleduje jeho pozoruhodný leč bolestivý návrat na trať. Ačkoliv má být film velmi citově šetrný vizuálně patrně nebude. Máme se připravit na poměrně odvážné záběry popáleného Laudy po závodě, který mu zcela změnil život.

To že se protiklady přitahují platí nejen v lásce, ale patrně i v přátelství. Angličan James Hunt byl člověk, který miloval večírky a společnost, rád pil, údajně spal s více jak 500 ženami a neostýchal se brát drogy i pár hodin před startem. Oproti tomu tichý Rakušan Niki Lauda se věnoval především závodění. Před jízdou auta i sebe důkladně testoval, vylepšoval a po závodě zpětně procházel každou část závodu a přemýšlel kde udělal chyby a jak se jim příště vyvarovat. A tihle dva spolu bydleli v malém bytě v Londýně.

Film o hvězdách závodní dráhy vjede do českých kin 3.října 2013 pod názvem Rivalové.

hunt_lauda1

Zdroj: heyuguys.co.uk

4_Chris-Hemsworth-et-Daniel-Bruehl-sur-le-tournage-de-Rush

Zdroj: heyuguys.co.uk

rush-chris-hemsworth-daniel-bruhl1 2

Zdroj: heyuguys.co.uk

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!