Saint Laurent otevírá concept store v Berlíně

Publikováno: 03.04.2013 10:46 | Jiří Hofbauer

Po Šanghaji otvírá značka Saint Laurent svůj první concept store na starém kontinentě. Jako adresu evropské výkladní skříně si vedení vybralo Berlín.

4

Zdroj: Saint Laurent Store Berlin

Poprvé od loňského rebrandingu, kdy umělecký ředitel Hedi Slimane z názvu značky Yves Saint Laurent odpáral Yves, otevírá Saint Laurent svůj první concept store v Berlíně na Ku'damm. Celým názvem Kurfürstendamm (zkráceně tedy Ku'damm) je něco jako berlínská verze bulváru Champs-Élysées v Paříži. Obchod Saint Laurent tak tedy bude ve světové společnosti.

H_S

Slimane ostatně stojí i za radikální proměnou Dior Homme. Před rokem 2000 pánská kolekce jednoho z největších francouzských módních domů obsahovala (oproti dámské) pouhé apendixy. Jenže s jeho nástupem v kolekci podzim/zima 2001 se objevili úzké obleky, úzké rovné černé kalhoty, tenké kravaty a bílé košile. A najednou svět už nikdy nebyl jako předtím. Hedi Slimane tedy mění pánskou módu napříč značkami.

Nejen že Hedi Slimane sám fotí i kampaně produktů, ale realizuje se i v navrhování interiérů butiků. A stejně jako v módě i v architektuře si vystačí se svou oblíbenou, věčnou a vděčnou kombinací barev – černá a bílá.

Slimane se při vytváření interiéru nechal inspirovat stylem francouzského Art Deco. Omezil dekorativní motivy na prosté minimum a prostor tak působí řízně a maximálně čistě. Členitý prostor si tak dokáže (a rád to dělá) hraje s lidským zrakem a zkouší ho, kolik úrovní a hran prostoru je lidské oko schopno postřehnout.

Je to trochu na hraně Soir noir. I v noci daleko více pracuje fantzie a oči vidí věci, kterých by si ve dne normálně nevšimly. V interiéru dominuje mramor a sklo v kombinaci s pohledovým betonem, akcenty saténu, poniklované a leštěné mosazi, černou kůží, záplavou zrcadel a řady odrazových ploch. Výsledek je lehce jako futuristická laboratoř, kde se rodí styl.

Dvoupatrový obchod nabídne jak dámskou tak i pánskou kolekci na ploše 520 m2.

1

Zdroj: Saint Laurent Store Berlin

2

Zdroj: Saint Laurent Store Berlin

3

Zdroj: Saint Laurent Store Berlin

5

Zdroj: Saint Laurent Store Berlin

6

Zdroj: Saint Laurent Store Berlin

7

Zdroj: Saint Laurent Store Berlin

Saint Laurent Store Berlin

Kurfürstendamm 52

107 07 Berlín

Německo
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!