Šála, šátek, šál, pléd...

Publikováno: 20.10.2014 14:48 | Václav F. Mensa

Šála, šátek, šál, pléd...jsou perfektními doplňky. Praktické, stylové a dokáží vyjadřovat náladu lépe než jiné kusy šatníku. Začalo to naprosto jednoduše ve starém Římě, kde si řečníci zahřívaly hlasivky kusy látek. Přešlo v obrovskou módu a spousta značek těží především na jejich prodeji.

Hedvábí patří k velmi oceňovaným materiálům a šátky z tohoto materiálu jsou více formálnější. A pokud mluvíme o klasickém dlouhém šátku uvázaném kolem krku, je to i forma lehce excentrická. Evokuje operní pěvce. Barevný hedvábný šátek si uvažte kolem krku do rozhalené košile, když si nechcete brát kravatu. Zvýšíte tak kompletní vzhled na vysokou úroveň. Bílý hedvábný šátek je vylepšením smokingu. V dnešní době už není tento jen tak častý ale má neuvěřitelné kouzlo.

saly_1

Zdroj: Archiv značek

K dlouhému tmavému kabátu a obleku je perfektní volbou hladký šál z jemné pleteniny ve stejné barvě jako třeba kravata. Dosáhnete tak vysoce sofistikované a "vyleštěné" kombinace. Inspirujte se Obamou. V dnešní době nejvíce nošený klasický šál z kašmíru či vlny je také nejjednodušší na kombinování. Nespadá pod žádná pravidla. K hladkému puloveru v šedé barvě a bílé košili bude vypadat skvěle jakýkoliv, ležérně omotaný kolem. Strukturu vždy volte podle celého oděvu. K džínám může být látka hrubší, výrazněji vzorovaná. Popřípadě si vezměte kapesníček do saka a v podobném odstínu šátek. Přesně jako jsme to udělali s Ladislavem Špačkem.

saly_2

Zdroj: Archiv značek

Na tento podzim bude perfektním doplňkem šála s hrubým dezénem v nevýrazném odstínu. Šedá, béžová či černá. Hrubě pletené šály v okázalé barvě mají sklon vypadat lacině. Oblékněte ji k navy kabátu a jen dvakrát omotejte kolem krku. Vyvarujte se ale stejně pletené čepici. Nechcete přeci vypadat jak v hand made sadě od babičky (pokud vaše babička nedělá pro Fendi). Taková hrubá šála jde dobře i k parce pro více uvolněný look. Padnoucí džíny, hnědé kotníkové boty, parka a oversize hrubý šál. Mladistvé a svěží.

saly_3

Zdroj: Archiv značek

Co se velkých plédů týče, pořiďte si na tento podzim a zimu kvalitní kus s výrazným odstínem. Nebojte se toho. Perfektně vás zahřeje a poskytnou vysoce módní look i obyčejnému oděvu. Představeny byly i u Burberry. Výborně působí geometrické obrazce. Je těžké říct, zda-li se tento trend ujme. Každopádně pro mužskou módu představuje krok v před. Přehoďte velký pléd přes sako nebo krátký kabát. Experimentujte s jejich aranžováním, experimentujte se vzory. Móda je o hledání a nemá hranice.

saly_4

Zdroj: Archiv značek
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!