Přišel čas rozpoutat sametovou revoluci!

Publikováno: 12.11.2014 11:16 | Václav F. Mensa

Muži jsou marniví stejně jako ženy. Jen společnost nás nutí do potlačování tohoto jevu. Marnivost není o tom, oblékat se výstředně. Rozhodně není o nejnovější módě a už vůbec ne o cenách. Marnivost v té nejčistší formě znamená zálibu jak v kvalitě tak ve vzhledu. Materiály jako samet a brokát se možná do výraznější části oblékání řadí, ale právě to z nich dělá skvělé látky k oživení podzimu.

a12fbacdde512cadb75b164239f6f096

Zdroj: Tumblr

Samet nebude vypadat dobře na každém. Pokud se nejlépe cítíte v triku, džínách a šedém blazeru, stěží se spojíte se sametovým sakem. Ergo, výsledek nebude fungovat. K nošení výrazných materiálů je důležitá sebejistota a uvědomělost. I to se dá naučit. Uvědomte si, že děláte službu obrázku Čechů ve světovém měřítku. Když už náš prezident není stylový, nás co jsou by mělo být co nejvíce.

Dobré sametové sako je univerzální kus do šatníku. Vezmete li ho k černým chinos, bílé košili a lakovaným botám, jste připraveni do opery, na vkusnou party a na řadu dalších oficiálních událostí. Následně stačí obléci temně modré džíny pullover a máte casual outfit, který je stále na vysoké úrovni. V případě, že využíváte bussiness tašku s popruhem přes rameno a musíte s sebou celý den nosit laptop a tunu věcí, neberte si ji ke zmíněnému saku. Samet je jemný a náchylný k odření. Kožený popruh na rameni by způsobil nezvratné škody. Sametové vesty mohou někomu připomínat Viktoriánskou éru. Ale řekněme si to otevřeně. Dorian Gray v nich vypadal skvěle a my bychom se vždy měli držet dobrých příkladů.

Vůbec se nebojte kombinovat dva svrchní kusy ze sametu. Sako a kalhoty v dobře zvolených barvách budou fungovat. Samotné sametové kalhoty je lepší nosit jen se sakem či puloverem. Neberte si je k džínové bundě nebo šedé mikině. To vážně ne. Na sametu vypadají úchvatně syté ale nekřiklavé barvy. Burgundy, smaragdová nebo navy v kombinaci se zlatou a stříbrnou.

Doplňky vybírejte v závislosti na vzhledu sametu. Čím výraznější je, tím hladší a minimalističtější vybírejte doplňky. Aktovka od Jil Sander je velmi vděčná záležitost. Hrubá kůže či výrazný tvíd se budou se sametem zbytečně bít o pozornost a nevyhraje ani jeden. Naproti tomu hedvábný kapesníček do klopy, hladký pásek s elegantní sponou a kožené, hnědé rukavice na řízení, to už je jiná liga. Samet nesmíte dávat dohromady s věcmi, které jakžtakž ladí. Dohromady musí jít styl a celková filozofie.

Pokud nechcete nosit větší kus této látky, vyhrajte si s doplňky. Batoh, pokrývka hlavy či kravata a motýlek. Vypadají skvěle a i obyčejný den povýší na den významný. Dopřejte si trochu luxusu i čistě domů. Domácí slippers s monogramem(je lepší použít angličtinu, když jediný vhodný český ekvivalent jsou "papuče") a sametový župan s monogramem jsou naprosto top. A taky recept na nesmrtelnost. Hugh Hefner je důkaz.

Oblékej se tak nákladně, jak můžeš, ne přehnaně a směšně, ale vkusně, vždyť šaty dělají prý člověka a ve Francii lidi z vyšších vrstev si potrpí na hezké oblečení.“ Polonius k Laertovi. Wiliam Shakespeare

image2

Zdroj: Archiv značek

Růžové sako Paul Smith, batoh, kombinace kůže a sametu Giuseppe Zanotti, FUCK slippers Y.R.U, k dostání na solestruck.com, nazouvací trainers se zlatým lemem Marc Jacobs, motýlek Dolce & Gabbana, kšiltovka Dolce & Gabbana, navy slippers s rudou podšívkou Brooks Brothers, mokasíny se sametovými pruhy a kováním Lanvin, vesta River Island.

image1

Zdroj: Archiv značek

Černé sako Marc Jacobs, modré sako Alexander McQueen, džíny Saint Laurent, černé chinos Hugo Boss, hnědé boty Paul Smith, mokasíny Tod's, hladká aktovka Jil Sander.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!