Samsung Galaxy Mega 6.3: Jen pro největší ruce

Publikováno: 12.04.2013 12:45 | Petr Hájek

Po docela dost dlouhou dobu jsme na trhu měli trend stále menších a menších mobilních zařízení jenž byla co do uživatelského komfortu pro muže s větší rukou prakticky nepoužitelná, je tedy určitě příjemné vědět, že firma Samsung pamatuje i na druhou stranu tábora a uvádí pro ni hned dva modely.

GALAXY-Mega-6.3-Product-Image-(4).jpg

Zdroj: Samsung

Samsung sice uvedl modely Samsung Galaxy Mega 6.3 a Samsung Galaxy Mega 5.8 (ano, to číslo vždy znamená úhlopříčku), my se ale dnes budeme bavit pouze o prvním, vybavenějším z řečených.

GALAXY-Mega-6.3-Product-Image-(5).jpg

Zdroj: Samsung

LCD displej novinky má možná 6,3" úhlopříčku, bohužel ale nedisponuje Full HD rozlišením, ale pouze 720p. Procesor je tu taktéž toliko dual-core a nikoliv quad-core, zato nám CPU aspoň tepe na 1,7 GHz.

GALAXY-Mega-6.3-Product-Image-(3).jpg

Zdroj: Samsung

Paměti RAM je zde silně netypických 1,5 GB a úložného prostoru 8 GB až 16 GB dle verze. MicroSD slot zde pojme podle zpráv média všech typů, jelikož si poradí až s kapacitami do 64 GB.

GALAXY-Mega-6.3-Product-Image-(2).jpg

Zdroj: Samsung

Zadní digitál má rozlišení 8 Mpix a přední 1,9 Mpix. Bluetooth tu je verze 4.0 a kromě Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac tu je i Wi-Fi Direct a GPS + GLONASS. Mezi další podporované věci patří: LTE, IR senzor, NFC a MHL. Předinstalován pak byl Android 4.2 Jelly Bean a akumulátor s kapacitou 3200 mAh.

GALAXY-Mega-6.3-Product-Image-(1).jpg

Zdroj: Samsung

A jak je na tom přístroj se stylovou stránkou? Ačkoliv se zdá být obřím, stále to není nějaká hrůza - 199 gramů váhy a rozměry 167,6 x 88 x 7,9 mm jsou na jeho zaměření pořád vcelku pohodové parametry. Po designové stránce se ale určitě nekoná žádný zázrak - obdélník se zakulacenými rohy dbá tradic, jak se od něj na druhou stranu tak trochu očekává. Nakonec, chtěli byste právě vy smartphone, co vypadá unikátně, zato vás ale píchá v kapse?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!