SANASPORT na veletrhu SPORT LIFE

Publikováno: 03.11.2015 23:01 | PR

Chcete začít běhat? Pak je třeba výběru běžecké obuvi věnovat opravdu velkou pozornost. Na co se zaměřit, to vám poradí Čeněk Šenkyřík z běžecké speciálky SANASPORT.

ACT_0422

Co byste poradil začátečníkům?

V první fázi je třeba se vyhnout pokušení zakoupit levnou běžeckou obuv z řetězců, která obvykle nedokáže dostatečně odtlumit nárazy působící na pohybový aparát a nesplňuje ani další parametry. Při dopadu jsou klouby jedné končetiny vystaveny troj- až čtyřnásobku celkové hmotnosti běžce. Navíc začátečník nemá vyladěné běžecké tempo a mohl by si špatnou volbou obuvi ublížit. Proto je vhodné se obrátit na odborníky ze specializovaných běžeckých prodejen, kteří nejen poradí, ale pomohou vybrat to správné vybavení pro každého běžce i na základě hodnot získaných z diagnostiky došlapu.

Co přesně získám diagnostikou došlapu?

Jedná se o odborné vyhodnocení došlapu (supinace/pronace). V první fázi zjistíme stav podélné a příčné klenby a dle toho navrhneme správné obutí. Diagnostika došlapu napomáhá optimalizovat stav pohybového aparátu dolních končetin, techniky běhu a zvyšuje tak tělesný výkon s dobrým pocitem při sportování. Cílem je také eliminace únavových zranění a nesprávného tělesného rytmu, které se projevují zejména u mladých sportovců a negativně ovlivňují další vývoj a sportovní činnost.

ACT_0445

Představíte diagnostiku i na veletrhu Sport LIFE?

Ano, je již tradicí, že na veletrh Sport LIFE přivážíme hned 2 diagnostiky. První je od japonské firmy ASICS a vyhodnocuje chodidlo statickou metodou tzn.měření v klidu. Od značky adidas nainstalujeme tzv. dynamickou diagnostiku, která měří chodidlo v zátěži, při běhu. Doporučujeme vždy podstoupit toto jednoduché vyšetření pro výběr správné běžecké obuvi a to všem bez rozdílu výkonnosti nebo věku. Diagnostiky budou prováděny pro všechny zájemce zcela zdarma.

Co jiného na veletrhu nabídnete?

V naší expozici SANASPORT se na téměř 200m2 představí značky ASICS, adidas, Inov-8, Reebok, Vivobarefoot, ON, X-bionic, Polar a Oakley. Na veškerý sortiment budeme nabízet atraktivní veletržní slevy až 70%. Představíme aktuální běžecké kolekce jak obuvi, tak oblečení a doplňků. Nedílnou součástí naší účasti je i odborné poradenství, které rádi poskytujeme všem zákazníkům a návštěvníkům veletrhu zdarma. Pokud se nemůžete přijít podívat na Sport LIFE, najdete nás v prodejnách v Brně a Olomouci, nebo e-shopu www.sanasport.cz

Děkuji Vám za rozhovor

ACT_0457Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!