Scanadu Scout - První tricorder na světě

Publikováno: 24.05.2013 12:40 | Petr Hájek

V sérii sci-fi seriálů Star Trek je toho k závidění poměrně dost, jednou z nejvíce žádaných věcí je ale určitě jistá místní hračka známá jako tricorder - malé zařízení sloužící k mobilní analýze a sběru dat. A právě o to usiluje i dnešní novinka.

Star-Trek-tricorder-scanner1 (1)

Zdroj: Scanadu

Ta věc označená Scanadu Scout na snímku dole, to není prosím popelník, jak by někdo mohl snad v rozespalosti předpokládat, ale domácí lékařský senzor, jenž sbírá data týkající se všech vitálních funkcí jeho nositele: umí třeba krevní tlak, puls, teplotu, respirační profil, emoční stres, elektrokardiogram apod.

Scanadu

Zdroj: Scanadu

Udělátko funguje tak, že jej prostě přiložíte k hlavě v čelní oblasti a je odečteno. Přímo tricorder s laserovou sondou to ještě není, ale blíže se mu zatím snad asi nedostaneme... Nicméně, kupodivu zde je vše vyřešeno snad ještě lépe - namísto další vzácné a tedy drahé analyzační části jsou data odesílána do libovolného smartphonu v okolí.

scanadu1

Zdroj: Scanadu

Musíme u Scanadu Scout rovněž zdůraznit, že se prozatím ještě nejedná o legitimní diagnostický nástroj. I když zařízení dělá vše, co bylo řečeno, pořád ještě ve většině zemí neprošlo schvalovacím kolečkem po úřadech.

simple_scout

Zdroj: Scanadu

Mimochodem, aktuálně dokonce již probíhá kampaň, jenž sbírá medikální data dobrovolných majitelů a odesílá je výrobci, který tak bude mít pro úřady dost důkazů tom, že Scanadu Scout není žádné voodoo, ale funkční moderní technika. Tak či onak, nebyl by to příjemný pocit vědět, že jste stáli u zrodu první verze zařízení sloužícího ve Star Treku jako lékařský tricorder? Přístroj má stát 199 USD a bude zcela na fantazii jeho majitele, jak jej využije.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!