Sebastien Jondeau: osobní strážce Karla Lagerfelda

Publikováno: 13.11.2014 18:13 | Jiří Hofbauer

Sloužil v armádě, dělal v restauraci, čistil sklady, pracoval jako poslíček. Pak narazil na security firmu. Náhodou si jej vyhlídl Karl Lagerfeld a začlenil ho do svého osobního týmu. Dnes je Sebastien Jondeau pravou rukou slavného návrháře. Pracuje jako jeho řidič a občas se objeví i reklamních kampaních.

seb_2

Zdroj: Karl Lagerfeld

„Bylo to v době, kdy jsem odešel z armády a měl jsem několik zaměstnání najednou. Byl jsem zažranej do boxu a kousek od místa, kde jsem bydlel, měla parta borců security firmu. V tu dobu už měli hodně klientů a často právě nabírali kluky do týmu. Tak jsem dostal k ostraze,“ vzpomíná Sebastien Jondeau.

Pro Karla Lagerfelda ale nepracoval vždycky jako jeho osobní ochranka. „S Karlem jsem se poprvé potkal asi už před patnácti lety. Pracoval jsem pro společnosti, které měla na starost designový nábytek a další vybavení jeho domů. Dělal jsem to řadu let, takže jsem se za tu dobu s panem Lagerfeldem potkávali docela často a velice dobře jsme spolu vycházeli. Pan Lagerfeld věděl, že jsem se věnoval řadě bojových sportů. Vždycky se mě zeptal, jak se mám a působil hrozně přátelsky. Jeden den jsem si prostě dodal odvahu a nabídl jsem mu, že kdyby někdy potřeboval bodyguarda, ať mi dá vědět. On se mi pak ozval. Dnes nejsem ani tak jeho bodyguard, ale spíše řidič a pravá ruka. Samozřejmě dohlížím i na jeho bezpečnost a současně na všechno kolem jeho schůzek a cest.“

seb_3

Zdroj: Karl Lagerfeld

A tak se ze sekuriťáka a stěhováka stal model. „Rozhodně nejsem model. Moje současná práce je především to, být k dispozici panu Lagerfeldovi. Pravdou ale je, že když mi někdo nabídne nějakou módní zakázku, tak do toho rád jdu. Moje první zkušenost byla v roce 2001, ale nebylo to nic pro Karla nebo Chanel. Jednalo se o značku A.P.C.. Jean Touitou hledal na focení pět boxerů,“ říká Sebastien, který se věnuje řadě bojových sportů.

„Hledali někoho... víc skutečného. Méně okoukaného. Kluky, kteří nejsou známí z přehlídkových mol. To ze mě ale nedělá modela. Poslední dobou se ale módnímu průmyslu věnuju docela dost. Včetně kampaní pro Chanel, teď i pro jeho vlastní značku Karl Lagerfeld.“

seb_4

Zdroj: Karl Lagerfeld

Práce bodyguarda není tak akční jak to bývá v amerických filmech. „Realita je o poznání nudnější. Jde o to, že se snažíte zabránit fyzickému kontaktu, a ochránit někoho svým tělem. V devadesáti devíti procentech jde o spíše o formální doprovod. Smyslem je uvažovat, ne používat fyzickou sílu,“ vysvětluje Sebastien.

Dělat osobní ochranku a bezpečností doprovod je poměrně zásadní rozdíl. „Díky tomu co dělám, mám možnost potkat se s různými lidmi. Hrozně mě to baví. Někteří borci skutečně chrání lidi na nebezpečných misí všude možně po světě, v nebezpečných zemích, kde nejsou daleko smrti. Já jsem na hony vzdálený od jejich levelu. Ale podle mě si člověk, který chce dělat v bezpečnosti musí věřit. Být si sebou jistý. Že umí dost rychle vyhodnotit situaci, reagovat a přitom tak reakce musí být adekvátní situaci,“ uzavírá Sebastien.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!