SEGA uvede konečně pro Androidy hru Sonic the Hedgehog

Publikováno: 27.03.2013 12:02 | Petr Hájek

Retro-hraní bude v roce 2013 slavit podle všeho velké úspěchy, je tomu sotva pár dní, co společnost Namco oznámila po 33 letech free verzi Pac-Mana s novými bludišti a multiplayerem a ejhle, už tu máme i oznámení týkající se proslulého ježka Sonica, jehož logo bylo vždy symbolem odpočinkové zábavy.

2013-03-27-1

Zdroj: SEGA

Jestliže vám snad nějakou záhadou ježek Sonic unikal, pak tomu sice moc nevěříme, ale přesto raději připomeneme, o co jde. Sonic the Hedgehog není jen symbolem platformy a herních konzolí SEGA, ale také velmi rozsáhlé (a často nesmírně zábavné) herní série, v níž hraje hlavní roli modrý ježek s několika speciálními schopnostmi.

Nová verze nemá dle autorů pouze přebrat to původní, ale přidá podle všeho ještě něco navíc - SEGA totiž na letošní akci Game Developers Conference právě oznámila, že hra nebude jen prostým převodem, ale doplní ji i nové herní režimy, jako třeba Time Attack + majitele kvalitní audiotechniky jistě potěší, že remasterován bude i soundtrack.

2013-03-27-1

Zdroj: SEGA

Ctitelé žánru a série již sice na Google Play najdou hry jako Sonic CD nebo Sonic Episode 4, ale právě díl původní, první a originální se této platformě až doposud vyhýbal. A jistě nemusíme zdůrazňovat, že řada lidí je toho názoru, že nejlepší jsou první díly, pak druhé atd., takže určitě i v jiné, herní branži je na co se těšit.

A ještě k podporovanému "železu"... Nová verze bude přímo podporovat širokoúhlé formáty a bleskový framerate. Povídá se též, že SEGA ke konverzi opět použije Christian Whitehead Retro Engine Software Development Kit (RSDK), což by vlastně bylo jen logické, protože ho firma již použila u jiných verzí, jako třeba právě verze Sonic CD.

Hra se má objevit velmi brzy, možná již v dubnu a to za ceny nepřekračující 2,99 USD.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!