Sen jménem supercross epizoda 5

Publikováno: 22.06.2014 13:08 | Jakub Matulík

Je tady konečně poslední díl z této dechberoucí série o tomto tvrdém sportu. I v posledním se podíváme na slavné osobnosti supercrossu, které se podělí o svůj příběh od začátků až na vrchol.

Hlavní postavou pátého dílu je mladičký teprve sedmnáctiletý rider Adam Cianciarulo. Tento klučík je již teď legendou díky své neskutečně výživné amatérské kariéře. Jak se dozvíte, amatérský motokros se s tím profesionálním ale nedá srovnat. Takže čekejte na opravdu místy smutný, místy veselý životní příběh tohoto rychlého kluka. Další zajímavostí tohoto dílu je zákulisí týmů JGR Yamaha, kde hlavní manažer bude povídat o spolupráci se slavným Jamesem Stewartem. Další pán na holení je již známý Dean Wilson, který se podělil o to, jak těžce nesl letošní smolnou sezónu.

V neposlední řadě se nám představí legenda supercrossu Kevin K-Dub Windham. Tento již starší jezdec, kterého milují masy lidí za svůj neskutečně klidný styl, obrovskou lásku ke sportu a také vždy usměvavý přístup, mluví o tom, jak moc těžké bylo ukončit svou závodnickou kariéru. Také přiblíží co teď dělá (když už profesionálně nejezdí) a jeho doktor přizná, že když Kevinovi vezmete motorku, seberete mu i život.

Doufám, že vás tento pětidílný seriál aspoň trošku zaujal a ukázal vám, jak tvrdý a náročný profesionální sport může být. Konec spojlování, dejte si poslední díl. Velký dík patří Mikovi z mxkings.com za poskytnutí a hlavně přeložení tohoto dokumentu.

Supercross Behind The Dream: epizoda 1

Supercross Behind The Dream: epizoda 2

Supercross Behind The Dream: epizoda 3

Supercross Behind The Dream: epizoda 4
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!