Sezóna na flirt

Publikováno: 08.08.2013 22:03 | Jiří Hofbauer

Léto je nejspotřebnější část roku. Především co se vztahů týče. Nikdy nepropotíte tolik košil a promarníte vztahů než právě v létě. Zvláště pokud dovolenou trávíte v některém z hurá párty středisek. Tam o nicneznamenající flirt a všeříkají oční kontakt není nouze. A to je vlastně základ – letní flirt je iluze. Není to skutečné. Dva lidi na sebe narazí na konci světa a po třech koktejlech si slibují, že spolu budou odteď až navěky. Jenže vy zítra narazíte na tu krásnou Italku a ona bude okatě poskakovat před tím plavčíkem co je jak chodící reklama na steroidy a lásko, kde jsi?

grease

Zdroj: IMDB

Možná to bude znít tvrdě, ale uvědomte si, že o prázdninách se nerodí vztahy. Vlastně je to na city hluchá doba. S koncem semestru většina vztahů skončí a se začátkem nového akademického roku se vztahy znovu začnou utužovat. Léto tak pouze podněcuje flirty. Vy máte dobré rameno na vyplakání, a ona plné slzné kanálky.

Berte to tak, že léto je legrace. Po všech stranách. Odhoďte zábrany, kupte letenky pro sebe a svoje kámoše a vyrazte někam, kamkoliv. Holky mají plavčíky, kluci koktejlové číšnice.

Fakta: letní flirt je iluze, která vzniká na základě neukojeného libida, několik panáků vodky zapité pivem a pocitu, že na dovolené je dovoleno vše. Protože co se stane v letním, prázdninovém, rozdivočeném středisku taky tam zůstane. Nikdo vás nebude soudit. Letní flirt není povinnost, ale součást léta.

Výhoda letního flirtu, tzv. vztahu s dobou platností omezenou je to, že toho druhého neznáte. Proto si nezačínejte se sestrou svého nejlepšího kamaráda. Pak to není flirt ale vztah. Vrátíte se domů, opálení vyprchne, a vám zůstane „co budeme dělat v pátek večer“. Ne, to nechcete. Naprostou jistotu máte, pokud si začnete s místní kráskou. Jen snad bacha v Thajsku. Aby to nebyl místní krasavec.

Otázkou je jestli se tohle letní blbnutí dá považovat za případnou nevěru? Ne. Flirt je zábava. Ne změna životního stylu. A pokud už vztah máte tak ho pěstujte. Byla by hloupost zadusit ho nečím jako blbnutí s holkou jejíž jméno si ráno už nebudete pamatovat.

Buďte romantici! Alespoň jednu za rok. Vezměte ji do kina, poručte sladký popcorn a zkuste trik s rukou kdy ji nenápadně obejmete. Pokud k tomu přidáte retro sporťák vůbec to neuškodí. Camaro zabírá v jakémkoliv ročníku. Mandle v cukru a Funny Face to je tutovka.

Co je kromě nechráněného sexu absolutní tabu jsou rodiče. Ne. Ne! Žádné představování, seznamování, žádná jména. Přijdou řeči jako „svatba příští rok v dubnu.“ Takže letní flirt je na jednu stranu sice velmi otevřený, ale současně velmi intimní.

Proto není na škodu, když se předem oba dva tak nějak dohodnete, že se skutečně jedná jen a právě o flirt. Ve vší počestnosti. Vy se vrátíte do Prahy, ona do Oděsy a co z toho? Upustit z vaší kariéry vedoucího kanceláře a stát se rybářem není zrovna košer.

ROzchod je ta nevyhnutelná část. Na druhou stanu – rozchod se koná jen u vztahů. Pokud je vnímavá, nebo jste si již předem pravidla vašich schůzek nastavili již předtím pochopí, že to byla rychlovka v trvání o době standardního turistického pobytu. Smůla. Stockholm volá. Je na čase aby jste se oba vrátili do běžného života. Hlavně nezapomeňte, že v tomhle tomhle okamžiku se musíte zachovat jako gentleman gentleman. Pokud nemáte opodstatněný důvod zkuste kreativní lež. Třeba, že jste agent FBI pracující pro Rusko a v batohu máte zásilku pro IRA. Že je to neuvěřitelný? Po pěti tequilách uvěří čemukoliv.

Moudrost je matkou opakování – letní flirt má danou dobou trvanlivosti. Skončí a je po něm. A jediné co je přípustné jsou radostné vzpomínky. Maximálně ubrousek se sentimentálním vzkazem. Žádné vzdechy!

Pravdou je, že na prázdniny jedete s přáteli nebo rodinou. Jak všichni víme tak kámoši jsou o prázdninách šílenější než obvykle (raději pomlč Patriku) a rodiče dostupnější. V těch paradoxních teplotách jaksi všichni tají. Ne, že by to bylo na škodu! Jenže občas chcete mít i čas pro sebe. Jít si zaběhat, okouknout obchody, s kamarádem probrat to nic co je nového, chytnout nejlepší vlnu, zůstat na pokoji v blízkosti klimatizace a záchodu a litovat (se) všech těch vypitých vodek, nebo prostě jen a právě být sám se sebou. Popravdě – to je ten největší luxus, který nám chybí během roku. Hmm, už vím jak budu trávit svoje narozeniny.

Co léto přitahuje je i věkový rozdíl. Ok, budeme počítat, že to bude ona kdo bude starší. Vlastně je to poučné a prospěšné. Není špatné začít semestr s několika radami od paní Robinsonové.

Pokud má flirt zůstat flirtem tak žádné údaje. Hlavě ne Facebook. Bude dávat like a komentovat cokoliv budete sdílet v naději, že skočíte na letadlo a vrátíte se. Letní flirt není o přílišné důvěrnosti. Je to spíše „hele, my dva jsme na sebe upadli a líbilo se na mám to.“

Jen pozor na Pomáda efekt. To, že je z Austrálie neznamená, že na ni nenarazíte ve Starbucks na Černém mostě.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!