Sezóna na žhavý flirt

Publikováno: 10.08.2015 22:49 | Jiří Hofbauer

Léto je nejspotřebnější část roku. Především, co se vztahů týče. Nikdy nepropotíte tolik košil a promarníte vztahů než právě v létě. Zvláště pokud dovolenou trávíte v některém z hurápárty středisek. Tam o nicavšechnoznamenající flirt a všeříkající oční kontakt není nouze. A to je vlastně základ – letní flirt je iluze. Není to skutečné. Dva lidi na sebe narazí na konci světa a po třech koktejlech si slibují, že spolu budou odteď až navěky. Jenže vy zítra narazíte na tu krásnou Italku a ona bude okatě poskakovat před tím plavčíkem, co je jak chodící reklama na steroidy. A lásko, kde jsi?

erin-heatherton-by-tony-kelly-for-gq-magazine_3

Zdroj: Tony Kelly for GQ Spain/Tumblr

Možná to bude znít tvrdě, ale uvědomte si, že o prázdninách se nerodí vztahy. Vlastně je to na city hluchá doba. S koncem semestru většina vztahů skončí a se začátkem nového akademického roku se vztahy znovu začnou utužovat. Léto tak pouze podněcuje flirty. Vy máte dobré rameno na vyplakání, a ona plné slzné kanálky.

Berte to tak, že léto je legrace. Po všech stranách. Odhoďte zábrany, kupte letenky pro sebe a svoje kámoše a vyrazte někam do trámtárie pokoušet svoje játra. Holky mají plavčíky, kluci koktejlové číšnice.

Fakta: letní flirt je iluze, která vzniká na základě neukojeného libida, několik panáků vodky zapité pivem a pocitu, že na dovolené je dovoleno vše. Protože co se stane v letním, prázdninovém, rozdivočelém středisku, tam taky zůstane. Nikdo vás nebude soudit. Letní flirt není povinnost, ale součást léta.

Výhoda letního flirtu, tzv. vztahu s dobou platností omezenou je to, že toho druhého neznáte. Proto si nezačínejte se sestrou svého nejlepšího kamaráda. Pak to není flirt, ale začátek vztahu. Vrátíte se domů, opálení vybledne, a vám zůstane otázka: „Co budeme dělat v pátek večer“. Ne, to nechcete. Naprostou jistotu máte, pokud si začnete s tamní kráskou. Jen snad bacha v Thajsku. Aby to nebyl místní krasavec.

Otázkou je, jestli se tohle letní blbnutí lze považovat za případnou nevěru? Ne. Flirt je zábava. Nikoliv změna životních návyků. A pokud už vztah máte, tak ho pěstujte. Byla by hloupost zadusit ho něčím, jako je blbnutí s holkou, jejíž jméno si ráno už nebudete pamatovat.

erin-heatherton-by-tony-kelly-for-gq-magazine_6

Zdroj: Tony Kelly for GQ Spain/Tumblr

Buďte romantici! Alespoň jednu za rok. Vezměte ji do kina, poručte sladký popcorn a zkuste trik s rukou, kdy ji nenápadně obejmete. Pokud k tomu přidáte retro sporťák vůbec to neuškodí. Camaro zabírá v jakémkoliv ročním období. Mandle v cukru a Snídaně u Tiffanyho jsou tutovka.

Kromě nechráněného sexu jsou dalším absolutním tabu rodiče. Ne. Ne! Žádné představování, seznamování, žádná jména. Přijdou řeči jako „svatba příští rok v dubnu“ a „představte si dítě s jejíma očima a jeho vlasama“. Takže letní flirt je na jednu stranu sice velmi otevřený, ale současně velmi intimní.

Proto není na škodu, když se předem oba dva, tak nějak dohodnete, že se skutečně jedná jen a právě o flirt. Ve vší počestnosti. Vy se vrátíte do Prahy, ona do Oděsy a co z toho? Upustit z vaší kariéry mladšího partnera a začít prodávat lehátka na pláži..? Nic proti lásce, ale vážně tohle chcete?

erin-heatherton-by-tony-kelly-for-gq-magazine-08

Zdroj: Tony Kelly for GQ Spain/Tumblr

Rozchod je ta nevyhnutelná část. Na druhou stanu – rozchod se koná jen u vztahů. Pokud je vnímavá, nebo jste si již předem nastavili pravidla vašich schůzek, tak pochopí, že to byla rychlovka v délce trvání standardního turistického pobytu. Smůla. Stockholm volá. Je na čase aby jste se oba vrátili do běžného života. Hlavně nezapomeňte, že v tomhle tomhle okamžiku se musíte zachovat jako gentleman. Pokud nemáte opodstatněný důvod zkuste kreativní lež. Třeba, že jste agent FBI pracující pro Rusko a v batohu máte zásilku pro IRA. Že je to neuvěřitelný? Počkejte po pěti tequilách.

Moudrost je matkou opakování – letní flirt má danou dobou trvanlivosti. Skončí a je po něm. A jediné co je přípustné jsou radostné vzpomínky. Maximálně ubrousek se sentimentálním vzkazem. Call me! Žádné vzdechy!

tk shoot fxx

Zdroj: Tony Kelly for GQ Spain/Tumblr

Pravdou je, že na prázdniny jedete s přáteli nebo rodinou. Jak všichni víme, tak kámoši jsou o prázdninách šílenější než obvykle (raději pomlč Patriku) a rodiče dostupnější. V těch závratných teplotách jaksi všichni tají a morálka upadá. Ne, že by to bylo na škodu! Jenže občas chcete mít i čas pro sebe. Jít si zaběhat, okouknout obchody, s kamarádem probrat to nic, co je nového, chytnout nejlepší vlnu, zůstat na pokoji v blízkosti klimatizace a záchodu a litovat (se) všech těch vypitých panáků, nebo prostě jen a právě být sám se sebou. Popravdě – to je ten největší luxus, který nám chybí během roku.

Léto přitahuje i věkový rozdíl. Ok, budeme počítat, že to bude ona kdo bude starší. Vlastně je to poučné a prospěšné. Není špatné začít semestr s několika radami od paní Robinsonové.

Pokud má flirt zůstat flirtem, tak žádné údaje. Hlavě ne Facebook. Bude dávat like a komentovat cokoliv budete sdílet v naději, že skočíte na letadlo a vrátíte se. Letní flirt není o přílišné důvěrnosti. Je to spíše „hele, my dva jsme na sebe upadli a líbilo se na mám to.“ Jen pozor na Pomáda efekt. To, že je z Austrálie neznamená, že na ni nenarazíte ve Starbucks na Černém mostě. Erasmus je svině...

WELL-GQ-100-ERIN-HEATHERTON.indd

Zdroj: Tony Kelly for GQ Spain/Tumblr
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!