Mocná síla tichého luxusu

Publikováno: 03.08.2014 22:28 | Václav F. Mensa

Móda se dá rozdělit na několik úrovní. Laciná, drahá ale lacině vypadající, drahá a draze vypadající a konečně, drahá a vypadající pouze kvalitně. Staré rody a jejich potomci vyrůstající v penězích to vědí a oblékají se tak už roky. Miliardáři v Hamburku, v Ženevě nebo v Miláně nenosí diamanty a kabáty s kožešinou. Nenosí loga a nejezdí v rudých Lamborghini. Tento styl se nazývá tichým luxusem. Cena není na první pohled vidět, ale znalec to pozná. A pro ostatní budete sofistikovaně a "čistě" oblečení.

BOGLIOLI

Zdroj: Mr Porter

Minimalistická německá designérka Jil Sander na tom založila svou kariéru. Horko těžko najdete na jejích výrobcích loga. A pokud ano, naprosto jednoduše. Její saka, obleky či kardigany jsou v tmavých barvách a naprosto jednoduchých střizích. Každý model je však z perfektní a nezničitelné látky. Jediné sako vydrží desítky let. Její tašky vydrží ještě déle. Malý příklad za všechny. V naší rodině se dědí taška Jil Sander stará 31 let a vypadá jako první den.

Jakmile si začnete budovat šatník z kvality, ušetříte. Vyděláte na tom. Nikdo na světě není tak bohatý, aby mohl kupovat levné věci. Ano, když si koupíte košili v nějakém konfekčním obchodě, sice za ní zaplatíte málo a koupíte si jich třeba deset. Ale nebudou perfektně sedět, brzy ztratí tvar nebo se začnou trhat.

tichyluxus_1b

Zdroj: Mr Porter

Boty jsou to samé. Raději jeden pár opravdu kvalitních bot než sto párů rozpadajících se a nepohodlných. Velké šatníky plné věcí možná vypadají dobře ale moderní gentleman potřebuje jen pár základních věcí.

Perfektní džíny. Investujte do JBrand nebo právě Jil Sander. Nepotrhají se, nevytahají a neoperou. Bílé košile. Raději dvě z přírodního materiálu. Je to ta nejuniversálnější věc v módě. Jeden doopravdy kvalitní oblek, jeden blazer, jeden kardigan. To jsou základy pro stylového muže.

tichyluxus_1a

Zdroj: Mr Porter

Co se log týče... Nedělejte to. Je jasné, že člověk čas od času chce udělat dojem. Že chce ukázat, že si dopřál opravdu dobrou věc. Jenže i když je to přímo z butiku, často to vypadá lacině. A většina lidí si stejně bude myslet, že je to padělek. Kupování padělků není investice. Je to zbytečné vyhazování peněz oknem. To rovnou můžete chodit s igelitkou.

Plakát k filmu I Am Love.

2

Zdroj: IMDB

Kvalita je lepší než kvantita. Že máte v koupelně deset různých vůní od Pumy nevynahradí fakt, že Chanel parfém udělá lepší službu. Pět rozpustných káv denně nevynahradí jedno dokonalé espresso. Méně je více. Jděte touto cestou a dosáhnete nirvány.Kardigan, košile, modrý messenger bag, pásek, pouzdro, džíny, vše Jil Sander. Červené semišové boty, Salvatore Ferragamo. Hodinky, Hermès.

tichyluxus_2

Zdroj: Weby značekHnědé sako, Berlutti. Šedé sako, Jil Sander. Košile, Brooks Brothers. Pásek, Jil Sander. Derby Cornwall Black, Loake. Džíny, Jbrand. Messenger bag, Hermès. Taška, Prada.

tichyluxus_3

Zdroj: Weby značekModré sako a kalhoty, oboje H&M. Mokasíny, Hermès. Košile, Theory. Hodinky, Cartier. Brýle, Prada. Taška, Fendi.

tichyluxus_4

Zdroj: Weby značekPásek, Gucci. Polo tričko, Polo Ralph Lauren. Triko, Versace Jeans. Batoh, Versus Versace. Tenisky, Gucci. Šála, Burberry. Hodinky, Gucci. Tenisky, Louis Vuitton.

tichyluxus_5

Zdroj: Weby značek

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!