Silná vůně Dolce & Gabbana Intenso

Publikováno: 13.02.2015 09:52 | Jiří Hofbauer

Italský módní dům před Valentýnem přichází na trh s vůní, která má snad všechny vlastnosti jaké ženy vyžadují i na mužích. Parfém Dolce & Gabbana Intenso je silný, intezivní, vydrží a přitom je jemný a decentní.

?Dolce & Gabbana Intenso je vlastně silnější verze vůně z roku 2012 Pour Homme. Zatímco původní vůně byla spíše svěží, evokující moře a čistotu, novinkové Intenso je mnohem zemitější a kořenitější. Přesto to není těžkopádná vůně určená pro šedesátileté matadory pánských klubů, kteří vzpomínají na staré časy a kouří churchilly. Dovolím si říct, že mladým mužům a jejich partnerkám bude připadat sexy.

intenso-the-new-dolce-and-gabbana-fragrance-for-men-01

Zdroj: Dolce & Gabbana

Základ parfému tvoří santál, pižmo, ambra, kadidlo. Jemný štiplavý akcent a celkové odlehčení parfému dodává bazalka, vodní akord, měsíček lékařský a pelargonie. Výrazné dozvuky levandule, směs sena a otrub, šalvěj, cypřiš pak produlužují dojem z vůně.

Možná vás překvapí, že ?Dolce & Gabbana Intenso startuje už na ceně kolem 1 500 Kč za miniaturní flakón o obsahu 40 ml. Intenso je silněji koncentrovaná parfémovaná voda, kde je podíl vonných látek mezi 8 až 15 %. Sílu vůně určuje intenzita vonné silice a lihu. Toaletní voda má přitom jen 4 až 8 %. Nejslabší je kolínská, která obsahuje 3 až 5 %. Naopak nejsilnější je parfém, který má v sobě 15 ale klidně i 40 %.

Hodnocení článku:Komentáře

Ranní rituály novodobých gladiátorů Ranní rituály novodobých gladiátorů V průběhu věků se bojovníci vždy připravovali na bitvy rozličnými rituály. Mezi samuraji meditace, ve Tróje vzdávání obětí Bohům,... Předchozí článek The Evolution of Batman The Evolution of Batman Komiksová postava maskovaného netopýřího muže se poprvé objevila v květnu 1939. Bob Kane a Bill Finger vytvořili typ nového hrdiny,... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!