Silná vůně Dolce & Gabbana Intenso

Publikováno: 13.02.2015 09:52 | Jiří Hofbauer

Italský módní dům před Valentýnem přichází na trh s vůní, která má snad všechny vlastnosti jaké ženy vyžadují i na mužích. Parfém Dolce & Gabbana Intenso je silný, intezivní, vydrží a přitom je jemný a decentní.

?Dolce & Gabbana Intenso je vlastně silnější verze vůně z roku 2012 Pour Homme. Zatímco původní vůně byla spíše svěží, evokující moře a čistotu, novinkové Intenso je mnohem zemitější a kořenitější. Přesto to není těžkopádná vůně určená pro šedesátileté matadory pánských klubů, kteří vzpomínají na staré časy a kouří churchilly. Dovolím si říct, že mladým mužům a jejich partnerkám bude připadat sexy.

intenso-the-new-dolce-and-gabbana-fragrance-for-men-01

Zdroj: Dolce & Gabbana

Základ parfému tvoří santál, pižmo, ambra, kadidlo. Jemný štiplavý akcent a celkové odlehčení parfému dodává bazalka, vodní akord, měsíček lékařský a pelargonie. Výrazné dozvuky levandule, směs sena a otrub, šalvěj, cypřiš pak produlužují dojem z vůně.

Možná vás překvapí, že ?Dolce & Gabbana Intenso startuje už na ceně kolem 1 500 Kč za miniaturní flakón o obsahu 40 ml. Intenso je silněji koncentrovaná parfémovaná voda, kde je podíl vonných látek mezi 8 až 15 %. Sílu vůně určuje intenzita vonné silice a lihu. Toaletní voda má přitom jen 4 až 8 %. Nejslabší je kolínská, která obsahuje 3 až 5 %. Naopak nejsilnější je parfém, který má v sobě 15 ale klidně i 40 %.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!