Škoda Fabia: designový skok o sto let dopředu

Publikováno: 19.07.2014 12:01 | Jakub Matulík

V tomto měsíci se na půdě Mladé Boleslavy objevila první skica designu nové Škody Fabia. Kdo má nějaký vztah ke značce Škoda, říká že současná Fabie jak kdyby do portfolia značky nezapadá. Teď nemám na mysli závodní S2000, která na světovém poli v Rally je absolutně neporazitelná a navíc vypadá absolutně dokonale. Řeč je o Fabii, kterou potkáváte dnes a denně na cestách a ve městech. Ne, snad že by byla nějak extrémně nevzhledná, nebo že by byla špatně postavená, ale k současnému směru Škodovky, který se pomaličku ubírá ke sportovnějším tvarům jaksi nesedí. Jediná edice, která podle mého názoru stojí za zmínku, je edice Monte Carlo, která vypadá fakt skvěle. Ovšem, podle zpráv je tomuto nic neříkajícímu designu Fabie konec.

10559540_10203520838075707_1337300465_o

Zdroj: Škoda Auto

Nová designová skica vypadá totiž jako pokrok od 100 let dopředu. Za základní prvky si totiž bere některé rysi z konceptu Vision C, ale hlavně také z motorsportu. Budoucí nová Škoda Fabia ve vás okamžitě vyvolá nějaké emoce, navíc její dynamický vzhled vás jistě nadchne. Kéž by se ve Škodě smilovali a finální verze vozu by vypadala podobně. Vzhled nové Fabie konečně totiž vypadá jako konkurent současných hatchbacků.

V současné době se vedle Mini nebo Citroen DS3 nemůže ani postavit. Ovšem, nový mladistvý ostrý vzhled vypadá velice dobře, podle tiskových zpráv by měla nová Fabie taky být o 3 cm nižší a o 9 cm širší než současná generace. Nečekejte tedy žádný facelift jak u Škody bývá zvykem.

Třetí generace Fabie bude kompletně nová. Podle Škody by se nová Fabie měla dočkat nového konceptu všestranně individuálního nastavení interiéru. Což by mohlo znamenat, že se konečně dočkáme nových možnosti. Jak je tomu například u Mercedesu Benz, kdy je vlastně pouze základní model a zbytek výbavy si vybíráte podle svého uvážení a potřeb.

Škoda auto se za poslední rok kompletně změnila, její modelová ofenzíva vyrazila dech spoustě konkurentům. Díky tomu si na trhu skvěle upevňuje svou pozici. Jen tak dál Škoda Auto!
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!