Škoda představila závodní Fabia R 5

Publikováno: 15.04.2015 19:13 | Jiří Hofbauer

Škoda Motorsport se v tomto roce postaví na start tří kvalitních šampionátů v rally. Fanoušci budou moci zažít naživo nový špičkový vůz s pohonem všech kol Fabia R 5 v kategorii WRC – dvě mistrovství světa FIA v rally (WRC) a na Mezinárodním mistrovství České republiky v rally (MMČR). V průběhu sezóny se nová naděje na vítězství objeví také v asijsko-pacifickém šampionátu (APRC). V tomto prestižním mistrovství, jehož finále se odehraje na klíčovém trhu značky v Číně, pojede s vozem Škoda nově najatý švédský talent Pontus Tidemand. Asijsko-pacifický šampion Jan Kopecký a mistr Evropy Esapekka Lappi rovněž pojedou za tovární tým ŠKODA Motorsport – nyní s novými vozy Fabia R 5.

Fabia R 5 vychází z mimořádného nového sériového vozu ŠKODA Fabia a je nástupcem vozu Fabia Super 2000, který vešel do historie Škoda Motorsport jako nejúspěšnější soutěžní vůz její 114leté historie. Vůz Fabia Super 2000 získal také díky úspěšnému zákaznickému programu od roku 2009 téměř 50 národních a mezinárodních titulů.

R5_2

Zdroj: Škoda Auto

R5_3

Zdroj: Škoda Auto

Nová Fabia R 5 je vybavena turbomotorem o objemu 1,6 litru, který v kombinaci s přeplňovaným čtyřválcem má zdvihový objem 1620 ccm a nabídne až 205 kW (279 k) a točivý moment vrcholí hodnotou 420 newtonmetrů. Kromě toho bude mít nové auto s pohonem všech kol sekvenční pětistupňovou převodovku a vzpěry McPherson. Hmotnost bude, jak stanoví předpisy, minimálně 1 230 kg. Aby vše dohromady perfektně fungovalo, investoval tým ŠKODA Motorsport od spuštění projektu 15 měsíců intenzivní vývojové práce. Ty by se nyní měly vyplatit na tratích rally.

R5_4

Zdroj: Škoda Auto

R5_6

Zdroj: Škoda Auto

R5_5

Zdroj: Škoda Auto
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!