Škoda Superb Combi: dlouhý elegán

Publikováno: 26.05.2015 13:32 | Jiří Hofbauer

Novou generací modelu Škoda Superb vysílá automobilka Škoda opět výrazný signál. Několik měsíců po debutu modelu Superb bude na trh letos v září uvedena i verze Combi. Atraktivní novinka, využívající bázi inovativní techniky MQB, definuje ve svém segmentu nová měřítka v oblasti prostornosti, komfortu, bezpečnosti, konektivity a ekologie. Nová Škoda Superb Combi disponuje největším interiérem a největším zavazadlovým prostorem ve své třídě. Celkový maximální objem ve dvoumístném uspořádání interiéru se blíží téměř 2000 l.

superb_combi_2

Zdroj: Škoda Auto

Nový model je vášnivější, modernější a emocionálnější než kdykoli předtím. Žádné jiné kombi střední třídy se neprezentuje tak dynamicky a elegantně, jako nová vlajková loď značky Škoda. Automobilka si slibuje, že kombinace estetiky, špičkové techniky a maximálního užitku přivede k značce nové zákazníky.

superb_combi_3

Zdroj: Škoda Auto

Celkové tvary vozu výrazně ovlivnilo využití techniky MQB: delší rozvor, zkrácený přední převis a širší rozchod umožňují vyváženější proporce a dodávají vozu velice dynamický a sportovní vzhled. Silueta tvoří stylově dokonalý celek, spočívající v souhře větší délky vozu, prodlouženého rozvoru, zkráceného předního převisu, klenuté linie střechy a velice šikmého okna pátých dveří. Silný charakter mají i expresivní příď a záď.

superb_combi_4

Zdroj: Škoda Auto

Nová generace modelu bude díky novým motorům, splňujícím emisní normu EU 6, výkonnější a až o 30 procent úspornější než předchozí generace. Nových kvalit dosahuje také konektivita: Systémy infotainmentu nejnovější generace se prostřednictvím rozhraní SmartLink automaticky propojují se všemi běžnými chytrými telefony (standardy MirrorLinkTM, Apple CarPlay a Android Auto). Volitelné vysokorychlostní internetové připojení promění nový Superb Combi v pojízdný hotspot.

superb_combi_5

Zdroj: Škoda Auto

V září si nová Škoda Superb Combi odbude svou výstavní premiéru na 66. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem (IAA). Ještě v tomtéž měsíci se nový model dostane na první trhy.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Nejstylovější muži: Cannes! Cannes! Cannes! Nejstylovější muži: Cannes! Cannes! Cannes! Na žádných jiných akcích se neukazuje tolik stylu a glamouru jako na filmových festivalech. I když svět má týdny módy, měli bychom... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!