Škoda Superb Combi SportLine slaví svůj debut na IAA

Publikováno: 15.09.2015 23:29 | Jiří Hofbauer

Sportovní vzhled vlajkové lodě značky Škoda: Během Volkswagen Group Night v předvečer tiskových dnů na Mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu (IAA) oslavil svou světovou premiéru vůz Škoda Superb Combi SportLine. Sportovně laděnou verzí nové generace modelu Škoda Superb pokračuje česká automobilka v emocionalizaci své modelové palety.

150914 SKODA at Volkswagen Group Night 2015 - 03

Zdroj: ŠKODA AUTO a.s. 2015

„S novým Superbem zahájila Škoda novou éru,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Naše nová vlajková loď je důkazem naší ambice spojit osvědčené přednosti vozů značky Škoda, jako je maximální nabídka prostoru a funkčnost, s výrazným a emocionálním designem. Nové provedení SportLine mimořádným způsobem zvyšuje emocionalitu nového Superbu.“

150914 SKODA at Volkswagen Group Night IAA 2015 - 01

Zdroj: ŠKODA AUTO a.s. 2015

Ve verzi liftback i kombi nová Škoda Superb SportLine zaujme černými osmnáctipalcovými nebo devatenáctipalcovými koly z lehkých slitin, černými detaily na karoserii nebo sklem pátých dveří a bočními skly od sloupku B dozadu s vyšším stupněm tónování (SunSet). Dalším důležitým znakem je o 15 mm snížený sportovní podvozek. V interiéru nabízí provedení SportLine mimo jiné exkluzivní sportovní sedadla, hliníkové pedály a kůží potažený sportovní volant. S výjimkou základní benzinové a naftové motorizace bude Škoda Superb SportLine v nabídce se všemi aktuálními motory modelu Superb.

150914 SKODA at Volkswagen Group Night IAA 2015 - 02

Zdroj: ŠKODA AUTO a.s. 2015

Nová generace modelu Škoda Superb na evropské trhy úspěšně vstoupila v červnu letošního roku, verze kombi bude na trhy postupně přicházet od tohoto měsíce. Zcela nově vyvinutá vlajková loď definuje nová měřítka automobilové střední třídy. Zákazníky nadchl výrazný, dynamicky-elegantní design, nejmodernější technika a nepřekonatelná nabídka prostoru, díky těmto atributům dosahuje nový Superb také špičkového hodnocení ze strany odborníků i médií.

SuC_55

Zdroj: ŠKODA AUTO a.s. 2015

Nová Škoda Superb Combi dosahuje po výtvarné a technické stránce zcela nové úrovně a splňuje nejvyšší nároky na design a funkčnost. Dynamicky-elegantní Škoda Superb Combi, která přichází s nejlepší nabídkou prostoru ve svém segmentu, nadchne maximálním komfortem. Kromě toho zaujme i inovativními řešeními pro špičkovou konektivitu a širokou nabídku systémů aktivní a pasivní bezpečnosti, včetně nejmodernějších asistenčních systémů. Nová Škoda Superb Combi dosahuje nových rekordních hodnot spotřeby a emisí, kde zlepšení v porovnání s předchozí generací činí až 30 procent.

SuC_SL_001

Zdroj: ŠKODA AUTO a.s. 2015

V budoucnu bude nová Škoda Superb nabízena také ve sportovně laděném provedení:  Škoda Superb SportLine nadchne v provedení liftback i kombi sportovními designovými prvky v exteriéru i v interiéru a bohatou výbavou. Nejdůležitějším identifikačním znakem jsou černá osmnáctipalcová nebo devatenáctipalcová kola z lehkých slitin, vyšší stupeň tónování bočních skel od sloupku B dozadu a skla pátých dveří (SunSet) a o 15 mm snížený sportovní podvozek. V interiéru nabízí provedení SportLine mimo jiné i kůží obšitý tříramenný sportovní volant a kůží obšitou hlavici řadicí páky, sportovní sedadla s exkluzivním čalouněním, pedály v hliníkovém provedení a ozdobné lišty v karbonovém dekoru.

SuC_SL_002

Zdroj: ŠKODA AUTO a.s. 2015

Po technické stránce zaujme Superb SportLine elektronickou uzávěrkou diferenciálu s rozšířenou funkcí XDS+. Součástí sériové výbavy je funkce volby jízdního profilu (Driving Mode Selection). Díky tomu může řidič stisknutím tlačítka měnit některé charakteristiky vozu. Na přání je v nabídce i adaptivní regulace podvozku Dynamic Chassis Control (DCC).

S výjimkou základní zážehové a vznětové motorizace bude Škoda Superb SportLine v nabídce se všemi aktuálními motory modelu Superb.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!