Škoda VisionS oslavil světovou premiéru v Ženevě

Publikováno: 01.03.2016 09:53 | Jiří Hofbauer

Atraktivní designová studie nabízí výhled na budoucí velký sériový model kategorie SUV, který značka představí na podzim letošního roku. Škoda VisionS je navržena moderně, působivě a dynamicky. Design je založen na rovnováze racionality a estetiky, která je pro vozy značky Škoda typická. Vedle budoucího designového jazyka vozů SUV ukazuje showcar nejdůležitější technologie, kterými se značka bude v následujících letech intenzivně zabývat. Jde zejména o elektromobilitu, konektivitu a bezpečnost.

Studií Škoda VisionS mladoboleslavská automobilka na autosalonu v Ženevě naznačuje nový designový jazyk SUV značky Škoda.

SKODA_3_4_FRONT_04

Zdroj: Škoda Auto

S délkou 4,70 m, rozvorem 2,79 m, šířkou 1,91 m a výškou 1,68 m je ŠKODA VisionS na silnici nepřehlédnutelná. Automobil postavený na bázi modulární platformy MQB koncernu Volkswagen je prvním vozem značky Škoda se šesti sedadly ve třech řadách.

SKODA_SEITE_04

Zdroj: Škoda Auto

Záď studie Škoda VisionS je expresivně tvarovaná. Plocha pro upevnění registrační značku je do zádě hluboce zapuštěna. Díky mohutnému vloženému difuzoru, v němž se nachází i eliptické koncovky výfuků, zaujme vůz sebejistým postojem na silnici.

SKODA_3_4_HECK_04

Zdroj: Škoda Auto

Světlomety, logo značky a svislé lamely v masce chladiče se vyznačují krystalickými prvky, které svým vzhledem odkazují na umění českých sklářů.

Detail GrillT

Zdroj: Škoda Auto

Přehledný a prostorný – provedení interiéru je pokračováním jasně strukturovaného designu exteriéru ve vysoké kvalitě. Interiér studie následuje designová kritéria značky a ke každému cestujícímu přistupuje se stejnou prioritou. Prostor je členěn velice symetricky.

Interior BF SeiteT

Zdroj: Škoda Auto

Všichni členové posádky mají k dispozici vlastní displej, který mohou jednoduše obsluhovat. Informace jsou pro posádku individualizovány a dostávají se k ní přes nabídku infotainment systému.

Interior DetailT

Zdroj: Škoda Auto

Díky mohutnému vloženému difuzoru, v němž se nachází i eliptické koncovky výfuků, zaujme vůz sebejistým postojem na silnici.

Detail AuspuffT_2

Zdroj: Škoda Auto

Příď se vyznačuje širokou lichoběžníkovou maskou chladiče se svislými lamelami a čtyřmi plochými, klínovitými a vysoko umístěnými světlomety – jejich technologie LED bude v dohledné době zavedena do sériové výroby.

Detail Licht FrontT

Zdroj: Škoda Auto

Design kol s pěti lomenými paprsky je inspirován aerodynamickými tvary.

DETAIL_FELGET

Zdroj: Škoda Auto

V koncových svítilnách září LED prvky. Pro vozy značky ŠKODA typická grafika ve tvaru písmene C začíná v zadních skupinových světlech a pokračuje i na plochých odrazkách umístěných v nárazníku.

DETAIL_HECKLEUCHTE_03

Zdroj: Škoda Auto
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!