Škola driftu podle Chrise Harrise

Publikováno: 10.08.2014 10:59 | Jakub Matulík

Chris Harris je jeden z nejznámějších "testerů" aut na světě. Jeho vlastní pořad se jmenuje Chris Harris On Cars. Pokud se zajímáte o automobilový svět, jistě jeho testy znáte. I když se nejedná o humorné ježdění ve stylu Top Gear, jsou testy plné zábavy. Chris je totiž opravdový testovací jezdec.

V jeho videích se o testovaném vozu dozvíte vše podstatné, co vás může zajímat. Technické parametry, chování vozu na běžné silniční okresce, taktéž chování na okruhu. Nedílnou součástí jeho show je driftování. Chris má podle všeho své fanoušky opravdu rád, a proto se rozhodl, že je naučí svému umění od píky.

Čtěte také: BMW M235i předvedlo drift mob v Cape Town

Základem je mít auto se zadním náhonem a v ideálním případě i se samosvorným diferenciálem. Chris si pro tento účel vybral 326 koňové BMW M235i. Nejdůležitější upozornění na začátek: nezkoušejte driftovat na běžné silniční okresce a podobných místech. Fakt to za to nestojí. Driftování pro začátečníka může být velice zrádné, a proto i Chris apeluje na bezpečnost. Ve videu, vám řekne, že je ideální vzít své auto na okruh, kde je přece jen o poznání bezpečněji (únikové zóny, bariéry...). Další důležitou součástí správného driftera je umístění za volantem. Jelikož při této technice potřebujete opravdu rychle reagovat, měli byste si nastavit sedadlo co nejníže, volant mít tak nějak uprostřed, vzdálenost sedačky od pedálů je velice individuální.

Pokud správně sedíte, nastartujte, vypněte kontrolu trakce a rozjeďte se. Co budete dělat dál, vám již řekne Chris Harris osobně. Přeji příjemnou zábavu při pálení gum!
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!