Skutečně jiné Porsche Cayenne Platinum Edition

Publikováno: 03.05.2016 08:30 | Jiří Hofbauer

Porsche připravilo Cayenne Platinum Edition. Speciální provedení modelů Cayenne Diesel a Cayenne S E-Hybrid lze na první pohled snadno rozpoznat podle nezaměnitelně sportovního vzhledu. Oba modely nabízejí prémiovou výbavu za velmi atraktivních cenových podmínek. Například kola RS Spyder s průměrem 20 palců jsou doplněna rozšířenými lemy blatníků. Exkluzivnímu interiéru dominují kůží čalouněná sportovní sedadla s elektrickým nastavováním v osmi směrech a vytlačeným znakem Porsche na hlavových opěrkách. Označení Platinum Edition Porsche tradičně používá po omezenou dobu pro vybrané verze jednotlivých modelových řad.

4715

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

Rozšířená výbava nových modelů zvyšuje zejména úroveň komfortu a bezpečnosti. Standardní výbavou modelů Cayenne Platinum Edition jsou například Bi-xenonové světlomety s funkcí Porsche Dynamic Light System (PDLS), posilovač řízení Plus a parkovací asistent ParkAssist pro přední a zadní část vozu. Naposled jmenovaný prvek výbavy nejenže na překážku vpředu či vzadu upozorňuje akusticky, ale současně dané vzdálenosti znázorňuje také opticky na centrálním displeji. Vnější i vnitřní zpětná zrcátka jsou vybavena samozatmívací funkcí, zabraňující oslnění řidiče. Nedílnou součástí výbavy jsou i zatmavená skla v zadní části vozu, zvyšující soukromí na zadních sedadlech.

4718

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

Standardní výbavou je nemetalická černá a bílá barva. Volitelně jsou k dispozici metalické laky Deep Black, Purpurite, Mahogany, Carrera White a Rhodium Silver. V barvě karoserie jsou lakována i rozšíření blatníků. Exkluzivní vzhled těchto modelů vhodně doplňuje paket lesklých lišt pro exteriér.

4719

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

Osvětlené nápisy v nástupních prazích z nerezové oceli dávají každému, kdo nastupuje do těchto modelů Cayenne, jasnou informaci o jejich speciálním statusu. V prvním případě se rozsvítí nápis „Platinum Edition“, ve druhém „Cayenne S E-Hybrid Platinum Edition“. Součástí výbavy modelů Platinum Edition je také nejnovější generace systému Porsche Communication Management (PCM), jehož součástí je online navigační systém, modul Connect Plus a zvuková aparatura BOSE® Surround Sound. Přístrojovou desku zdobí vkusně navržené analogové hodiny, součástí výbavy Cayenne S E-Hybrid je též nezávislé topení/klimatizace.

int

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

Vznětový třílitrový motor V6 modelu Cayenne Diesel Platinum Edition disponuje výkonem 193 kW (262 k) a v kombinovaném režimu NEDC spotřebuje v závislosti na použitém rozměru pneumatik od 6,8 do 6,6 litru nafty na každých 100 kilometrů jízdy. Celkový výkon Cayenne S E-Hybrid činí 306 kW (416 k). Dokonalá spolupráce zážehového třílitrového motoru V6 a elektromotoru znamená kombinovanou spotřebu 3,4 až 3,3 l/100 km. Cayenne Diesel Platinum Edition stojí 2 121 000 (včetně DPH), zatímco Cayenne S E-Hybrid Platinum Edition má cenu stanovenou na 2 565 000 (včetně DPH). Modely Platinum Edition lze objednávat již nyní a na trh budou uvedeny začátkem června. Specifikace Porsche Cayenne Platinum Edition se mohou na jednotlivých trzích lišit.

4720

Zdroj: Porsche Inter Auto CZ

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Stojí nový iPad Pro za to? Stojí nový iPad Pro za to? Větší. výkonnější a jako vždy naprosto dokonalý. To je nový iPad Pro, který byl představen značkou Apple v září minulého roku... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!