Skyfall C: nestačí mi to, co hrají rádia

Publikováno: 02.03.2013 13:58 | Dušan Horák ml.

Neustále vychází nová hudební alba. Někteří umělci jsou úsporní a s jednou deskou vydrží i tři čtyři roky. Pak jsou tu takoví jako Rihanna, kteří stihnout vydat 2 za rok a ještě CD remixů. A stejně i když na albu je kolem jedenácti tracků, jen polovina budou nakonec singly a z nich jen jeden hit. Navíc tím že všichni umělci často spolupracují se stejným producentem, který jim to album navíc i zremixuje, všechno má ve výsledku stejný sound.

Pokud zkombinujete všechno dohromady dostanete Davida Guettu. Ten nejdřív jen hrál, později začal vydávat alba, teď produkuje, mixuje a poslední album Nothing but the Beat (2011) už třikrát upgradoval.

Skladby, které jsou produktem komerční infrastruktury a tolik milují rádia, sice mají chytlavý refrén a melodii, ale po několika poslechnutí vám splynou a dokonce začnou být otravné.

DJ Skyfall C začal hrát z jediného důvodu – oposlouchalo se mu to, čeho jsou plná rádia. On sám se našel v progressive house což je odnož klasického housu. Tento styl hudby si získává čím dál tím více posluchačů díky hudebním festivalům jako je belgický Tomorrowland, Ultra Music Festival v Miami nebo na české půdě Magnetic festival.

Jeho hraní ovlivňují především DJ's jako Hardwell, Nicky Romero nebo Dimitri Vegas & Like Mike. Na domácí scéně jsou jeho vzory Mekki Martin a Michal Poljak.

Možná této hudbě nepropadnete, ale určitě stojí za to si ji poslechnout a udělat si na ni svůj vlastní názor.

Stáhněte si mixy Skyfall C z Mixcloud.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!