Slabost jménem tan

Publikováno: 16.09.2014 11:24 | Aktualizace: 27.04.2015 08:00 | Jiří Hofbauer

Zjistili jsme, že i když se někdy tváříme jako tvrdí chlapi, tak máme jednu slabost. A tou je oříškový odstín kůže, který označován jako tan. Poměrně světlý, karamelový odstín hnědé. My se v něm vyžíváme především na jaře a na podzim. Začátkem roku je příjemným barevným osvěžením po chladné a mdlé zimě. Během sychravého podzimu naopak evokuje dozvuky léta.

Denni Elias for Cartier 7 b-1

Zdroj: Cartier

Kůže tan dokáže oživit i zdánlivě unylý outfit. Věřte tomu. Pokud vyměníte úřednicky černé nebo temně hnědé polobotky za jiný pár v odstínu tan, celý outfit tím pozvednete. Najednou je z vás znalec trendů. Přitom pokud ještě místo oxfordek nebo brogues dáte přednost monk shoes, tak se zase dostanete jinam. Jistě, někdo namítne, že tyhle boty s dvojitou přezkou jsou až moc módní a neformální. Zkombinujte je s dvouřadým oblekem a všem padne brada. Nebojte se do nich investovat. Není totiž barva obleku, ke kterému byste je nemohli vzít. Od černého, přes odstíny hnědé, modré, béžové až po bílou. Ať žije Gatsby! Můžete je kombinovat jak s prudce elegantním oblekem, tak neformálními chinos a separátním sakem, ale klidně je vzít i k temně modrým, úzkým džínám. Dobré formální (klidně i mírně casual, což monk shoes jsou) boty v odstínu tan by rozhodně neměly chybět ve vaší šatně.

tan_3

Zdroj: Asos

tan_2

Zdroj: Asos

tan_1

Zdroj: Mr Porter

tan_4

Zdroj: Mr Porter

tan_8

Zdroj: Mr Porter

A pokud už máte boty, chce to i stejně laděnou tašku. Na formální setkání spíše něco od značek Jack Russell, Valextra nebo Dunhill, které dělají decentnější, velice čistý design. My se poslední dobou zamilovali do britských aktovek Leather Satchel, které sice mají velice tradiční design, ale přitom si zachovávají svou osobitost.

tan_6

Zdroj: Asos

tan_5

Zdroj: Mr Porter

tan_7

Zdroj: Mr Porter

Z kůže tan se vyrábí nejen boty a tašky, ale celá řada doplňků jako pásky nebo peněženky. I na ty byste měli myslet. Je to sice trochu otřepané, ale pohlídejte si barvu pásku a bot. Pokud nebudete kupovat boty a pásek současně u jedné značky, může se stát, že se barva bude lišit. Každý výrobce má trochu jiný odstín tan. Jeden dva odstíny nikdo nepozná. Ale fatálně by se barva lišit neměla. Puntičkáři rozhodně sáhnout po peněženkách nebo hodinovém pásku ve stejné barvě.

Kůži tan najdete na celé řadě produktů s kterými skutečně můžete svůj outfit vyladit a dodat mu jistý nenucený glamour.

pouzdro na kreditní karty Tod's, 3 586 Kč

tan_15

Zdroj: Archiv značek

hodinky Fossil Grant Chronograph Leather, 2 300 Kč

tan_14

Zdroj: Archiv značek

pásek Loake, 2 090 Kč, prodává Le Premier

tan_13

Zdroj: Archiv značek

monk shoes Loake Cannon Tan, 7 300 Kč, k doptání v Le Premier

tan_9

Zdroj: Archiv značek

kožená aktovka Leather Satchel Autumn Tan, 4 190 Kč, prodává Gentleport

tan_11

Zdroj: Archiv značek

kožená aktovka Valextra 3 Gusset, 119 000 Kč

tan_10

Zdroj: Archiv značek

kožený cestovní kufr Louis Vuitton Sirius, 139 000 Kč

tan_12

Zdroj: Archiv značek
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!