Šlechtic Pierre Richard si musel herectví obhájit

Publikováno: 28.04.2014 14:02 | Michaela Lejsková

Ve středu 23. dubna přiletěl do České republiky Pierre Richard.  Jeho program byl víc než nabitý. Setkání s médii, setkání se svými fanoušky na autogramiádě v Lucerně, či otevření Francouzského dne na veletrhu Víno a delikatesy. Ale Pierre Richard stihl i malou procházku Prahy, či podpořit Nadaci Táni Kuchařové.

pierre1 (194)

Pierre Richard a Taťána Kuchařová, foto: Petr Mráček

Pierre Richard (narozený jako Pierre Richard Charles Léopold Defays, * 16.srpna 1934, Valenciennes, Francie) je francouzskýherec, komik, režisér, vinař a příležitostný zpěvák. V 70. a 80. letech 20. století proslul v řadě filmových komedií, kde povětšinou ztvárnil potrhlé, roztržité a nesmělé hrdiny. Roku 2006 získal nejprestižnější francouzskou filmovou cenu - Césara - za celoživotní dílo.

pierre2 (215)

Pierre Richard s tlumočnicí, foto: Petr Mráček

Pierre Richard pochází ze šlechtické rodiny de Faillis, která se nesnadno smiřovala s tím, že si zvolil povolání komika. "Vyrůstal jsem v prostředí, v němž něco takového vůbec nepřipadá v úvahu, a svůj zájem o hereckou profesi jsem musel draze vykoupit. Na dlouhou dobu jsem se dokonce s částí rodiny rozešel ve zlém. Vůbec mě nepochopili a navíc o mě měli strach. Mysleli si, že ze mě bude chudák a že budu celý život třít bídu. Trvalo deset, patnáct let, než si moje jméno přečetli na plakátech. Teprve pak si přestali dělat starost," řekl k tomu Richard.

Pierre3 (160)_fhdr

Pierre Richard, foto: Petr Mráček

Nové víno, které Pierre Richard v Praze představil, je červené, ročník 2011, s názvem Petrus Ricardus pojmenované na počest Richardova stejnojmenného divadelního představení. Uvedl ho ve čtvrtek večer na řízené degustaci vedené sommeliérem Ivo Dvořákem.

pierre1 (49)a

Pierre Richard, foto: Petr Mráček

Na svůj věk je velice vitální a vstřícný ke všem, kteří k němu přijdou pro podpis, či žádost se vyfotit. Nikoho za celou dobu neodmítl a ukázal tak, jak se má chovat světová hvězda. Mnohé „tváře“ z různých televizních soutěží by se měli co učit. Potvrdilo se to, že čím větší hvězda, tím skromnější člověk.

 Text a fotografie: Petr Mráček

Pierre3 (81)

Pierre Richard, foto: Petr Mráček

Pierre3 (91)

Pierre Richard, foto: Petr Mráček

Pierre3 (19)

Pierre Richard, foto: Petr Mráček

pierre1 (103)_Cleanse 1aMML

Pierre Richard, foto: Petr Mráček

Pierre3 (128)

Pierre Richard, foto: Petr Mráček

Pierre3 (249)

Pierre Richard, foto: Petr Mráček
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!