Sluchátka, která poznají, co chcete pustit

Publikováno: 13.03.2013 13:18 | Petr Hájek

Doposud jsme vždy uvažovali o sluchátcích jako o audio-příslušenství, které si člověk nasadí na hlavu a je mu díky němu umožněno, slyšet jistým způsobem a na nějaké médium zapsanou hudbu. O skladbách, jenž chce jeden zahrát, si až dosud rozhodoval člověk, což se dnes ale mění!

2013-03-13-1

Zdroj: Neurowear

Firma Neurowear již o sobě dala vědět před nějakým časem a to uvedením jakýchsi sluchátek ve tvaru kočičích uší, jenž se napínaly a zase si sedaly podle toho, jakou měl člověk náladu, takže nedá se určitě říci, že by společnost byla na tomto poli nováčkem. Nás dnes ale bude zajímat model dnešní, o němž si povíme pár zajímavostí.

Novinka nese jméno Neurowear Mico a jde i tentokrát o sluchátka, která jsou ovládána vašimi myšlenkami či také mozkovými vlnami, jak je nazývají vědci. A jak to funguje v praxi? Jak se vám mění nálada, sluchátka mění i typ hudby jaký chcete poslouchat.

2013-03-13-1

Zdroj: Neurowear

Celý proces samozřejmě nejprve vyžadoval jakousi kalibraci: různé mozkové vlny byly na úvod spojeny s rozdílnými typy vlnových vzorců, takže nyní jen už stačí změnit náladu z melancholické na naštvanou třeba a rázem tu máte i změnu muziky.

Prozatím a v rámci testu bylo označeno nějakých sto skladeb, ovšem prý to není problém (díky speciálnímu programu) provést obratem sám. Kdo si tedy chce ušetřit hledání tracků a jen si říct "jsem smutný, to chce jazz" a ihned jej začít poslouchat, ten si asi říká, že tu půjde najisto... No ale pozor - dle osob, které to vyzkoušely, není technika příliš přesná, takže zdá se, že půjde spíš o humorný gadget myšlený hlavně jako dárek, nežli precizní křišťálová koule toho, na co máte náladu v hudebním žánru.

Zařízení Mico je zatím v testovací fázi, takže se na trhu objeví až "v blízké budoucnosti".
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!